A než zavřeme ordinaci, tak ještě pozveme poslední tři pacientky. Čtenářku Pinokio, Ramborku a Věrku.

Čtenářka s nickem Ramborka

Dobrý den,
Se svou obvodní lékařkou jsem spokojena, chová se přátelsky. Nejhorší bývávalo čekání před ordinací. Spousta lidí čekala na lavicích a já někdy čekala i dvě hodiny. Několikrát jsem k ní raději nešla a léčila se doma sama.
Ale jednoho dne doktorka vymyslela parádní systém. Kdo zavolá, toho objedná. Zrovna dnes jsem byla u obvodní kvůli receptu na léky a vůbec jsem tam nečekala.
K této doktorce jsem šla automaticky, jelikož k ní chodí i rodiče, kteří ji mají také rádi.
Paní lékařka je mladá, hezká a přívětivá. To spíše nemusím sestru. Ta má asi občas stres s pacienty, kteří nejsou objednaní. Také bych to nechtěla všem vysvětlovat, že si nejprve musí zavolat.
Naposledy jsem byla u obvodní dnes dopoledne, protože jsem za pár měsíců poměrně ztloustla. Byla jsem poněkud zklamaná, protože jsem čekala léky na odvodnění, ale poslala mě na endokrinologické vyšetření.

Když jsem ještě chodila na základní školu, měla jsem doktorku, která vždy přeháněla, dělala komára z velblouda. S rýmou mě nechala doma týden. Moje spolužačka toho zneužívala, když nechtěla jít do školy, šla k této doktorce.

Přeji všem krásný den,
Ramborka

Čtenářka s nickem pinokio

Dobrý den,
já jsem se v 18 přesunula od dětské lékařky k úžasnému panu doktorovi.Je to šedesátiletý krásný bělovlasý chlap,profesionál každým coulem.Pracoval 30 let jako chirurg v nemocnici a obvoďáka šel dělat místo odpočinku.Jako první přišel na to,že mám Crohnovu nemoc,i když mi v nemocnici tvrdili,že jsem zdravá.K němu jsem si šla pro útěchu,když mi oznámili,že budu mít vývod.Vyslechl mě a dokázal uklidnit.Když měla dcera rok,dostala vysoké horečky a já se nemohla dovolat ve čtyři odpoledne k jejímu dětskému lékaři/měli jsme zaplacenou službu „na zavolání“/ ,volala jsem v panice jemu.Za půlhodiny byl u nás,podíval se na dceru a řekl,ať nepanikařím.Nezlobil se,dělal si ze mě srandu.Mám ho ráda,i proto,že dokáže skloubit chladnou profesionalitu i lidský přístup.Nesmírně si ho vážím.Každý rok na vánoce mu nosím flašku slivovice.Jen se usměje a prohlásí:Holčičko,a pak nemám chlastat.

pinokio

Čtenářka Věra

Dnešní téma lze zpracovat sáhodlouze, ale raději budu stručná.Mám dosud svou první „ přidělenou „ obvodní lékařku, je o málo starší než já, ale na rozdíl ode mě, která to zabalila už před dvaceti lety, ještě pracuje.Zná své pacienty a dělá pro ně maximum.Pomohla mně zcela nezištně ve shodě s Hipokratovou přísahou vyřešit velmi tíživou životní situaci, když jsem se totálně zhroutila .Chodím k ní dodnes a i když nejde v její ordinaci o žádné přátelské tlachání, snaží se lidem vycházet vstříc.
Mám oprávněně sobecký strach, až bude paní doktorka nahrazena někým jiným a mně neznámým. Patřím ke generaci, která se neumí rychle přizpůsobit a měnit, jak to nynější doba vyžaduje. Při včasné změně nenáviděného zaměstnání a způsobu života bych na tom byla nyní  mnohem lépe.

Fandím všem doktorům, kteří bez složitého studia moderní empatie umějí svým přístupem k pacientům nejen léčit, ale především pomáhat.
Věra

pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_____________________

Pěkná tečka na závěr.
Všem třem pisatelkám moc děkuji, přeji pevné zdraví a příjemné, milé a chápavé obvodní doktory.
A za chvilku už závěrečné vyhodnocení.

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama