Úplně jsem ztratila čich

Milá redakce a děvčata, miluji všechny vůně, které jsou přijatelné. Neměla jsem ráda parfém z bývalé SSSR jmenoval se Piková dáma, byla to taková těžká vůně, no nedá se popsat, používala ji moje maminka. Nevím proč, hrozně se ji líbila. Když se ji někdo chtěl zavděčit, tak jedině tímto parfémem.

Já mám moc ráda takové lehké vůně květin a trávy. Taky je nádherná vůně ranního lesa, když kvetou jehličnany.

A právě tyto stromy mně dovedly k mé nemoci a to alergii na pyly a co více, úplně jsem ztratila čich, nikdo si nedovede představit, jaké to je, když třeba pečete koláče nebo cukroví a vůbec nic necítíte. To je přímo utrpení, které se slovy nedá popsat.

Sama používám kolinskou vodu Toska, kterou mi dcera a její kamarádky vozí z Německa, protože u nás se úplně přestala prodávat.

Proto každá buďte moc rády, že cítíte cokoliv, ať to voní nebo smrdí, protože každý má jiný vkus. Podstatné je, že něco cítíte.

Čtenářka Ženy-in.

Laura

Její vůni jsem ucítila prvně ze své kamarádky Brigitky. Ihned se mi tahle vůně zalíbila. Voněla tak svěže a přitom mile, že jsem po ní začala toužit. Ale počkala jsem si na ni ještě pár let. Pak jsem ji jednou k narozeninám dostala. Nořila jsem se do toho voňavého obláčku ráno, a večer na něm usínala. Na Lauře je zvláštní, že ji neustále cítím. Některé vůně na mně cítí ostatní, a já je přestanu cítit. A Laura mě svou vůní  vítala do nového dne. A vůně ubývalo... Vyzkoušela jsem i jiné vůně a tahle byla jediná, ke které jsem měla chuť se vracet. A pak jsem jednou v létě dostala velký flakón. Znovu jsem se do téhle vůně ráda halila.Voní jemňoulince, krásně a svůdně.

átéčko

Mojí favoritkou Max Mara

Dobrý den, moje první vůně byla německá kolínská 4711, která voněla čistotou (ani teď by mnohým neuškodila). Pak nastoupil Tuzex, kde u mě zvítězila, asi na 20 let, Nina Ricci l´Air du Temps. Možná bych ji používala dodnes, kdyby můj syn, tehdy teenager, neutrousil poznámku "asi si myslíš, že každému voní tvoje Nina Ricci...".

A to ani nevěděl, že ji měla v oblibě i princezna Diana.

Pak  jsem dlouho tápala a v přechodném období chodila v závoji Eau de Lancome. Poté, asi od začátku roku 2000, je mojí favoritkou Max Mara, která ve mně vzbuzuje ráno pocit příjemného dne, a přesto, že nepatří k nejnákladnějším, často na ni slýchávám pochvalu. Eau de Lancome používám ale vždy v létě.

Měnit vůni považuji za velice zásadní krok, proto při průchodem Mai na Národní třídě zabrousím k Chanelům, kde je toaletní voda mající osvěžení i ve svém názvu. Nicméně v době  krize zůstávám stále u Max Mara a mým snem je, abych si k této vůni mohla někdy koupit i oblečení této značky.

Moc vás zdravím a děkuji za příspěvky, které zasíláte v elektronické podobě.

Irena

Pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny.

Také moc děkuji těmto čtenářkám, které poslaly sice krátké příspěvky, ale bylo by škoda je nevydat. Každý z nich určitě stojí za přečtení.

Reklama