O tom, že spolu televizní stanice vedou souboj, není třeba pochybovat. Boj o diváka jde na doraz, Trosečníci se rvou se SuperStary, Zoufalé manželky honí Ordinaci, zkrátka není to jednoduché. Čas od času tedy některá z televizí udělá taktický úhybný manévr – podobně jako ČT se svým hitem podzimu.

(soutěž 3 - let)

Hit podzimu. To bezesporu není nadsázka, použijeme-li toto označení na nový seriál ČT Poslední sezona. Hokej je u nás více než populární, k tomu Martin Dejdar v hlavní roli slibuje dobrou zábavu, takže není co řešit – i veřejnoprávní televize ráda urve nějaký ten bodík z koláče sledovanosti.

Původně se měl seriál Poslední sezona vysílat každé pondělí, ale Česká televize udělala doslova úhybný manévr a přesunula jej na pátky. Zdá se, že i ve veřejnoprávní televizi začali uvažovat poněkud komerčněji, než bylo zvykem ještě před nějakou dobou, a zaplnili tak dobrým programem páteční večery, kdy se není „v bedně“ prakticky na co koukat.

Na první díl seriálu se proto můžeme těšit za necelý měsíc, 20. října ve 20 hodin na ČT1.

Tah se jeví z marketingového hlediska velmi rozumný, protože v pondělí by Poslední sezona musela bojovat s Pojišťovnou štěstí, což nemá zcela určitě zapotřebí (zvláště když pojišťovna vysílá již druhou sezonu a má svoje stálé diváky). Přitom pátky patří ke dnům, kdy se lidé dost často na „jedničku“ dívají. Jen si vzpomeňte na Četnické humoresky! Tehdy dokonce vládla sledovanosti a ani one man show Jana Krause Připoutejte se, prosím si nevedla špatně.

V okamžik, kdy v programu zjistíme, že v daný termín se žádný konkurenční seriál nevysílá, je jasné, že ČT bude opět útočit na vedoucí pozice pátečního vysílání. A o čem má seriál být? Tohle o něm uvádí Česká televize:

Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami.

Seriál Poslední sezona je příběhem profesionálního hokejisty, který končí úspěšnou kariéru v NHL a vrací se do vlasti. Má slávu, má peníze, je na celý život zajištěn, nic nebrání tomu, aby opustil divoký svět ledního hokeje a konečně žil klidný, šťastný, spokojený život se svou rodinou a přáteli. Lidský osud se však málokdy ubírá jasně vytýčeným směrem, v lidské povaze je naopak zakódováno šlapat tou nejobtížnější cestou. Ani tak silný člověk, jakým je špičkový sportovní profesionál, se nemůže vyhnout poznání, že poslední sezona je tou vůbec nejtěžší, že její zápasy bolí nejvíce, že lidský osud je mnohem složitější a záludnější než všechna lidská přání a představy. Takové poznání se nevyhne ani ostatním postavám vyprávění, mužům i ženám, jejichž životy se tím či oním způsobem protínají na zářící ploše ledové arény.

(soutěž 14 - tak)

K seriálu se budou konat i doprovodné exhibiční zápasy, o kterých jsme vás už informovali ZDE.

Hrají: Martin Dejdar, Petr Forman, Filip Blažek, Pavel Nový, Milan Bahul, Pavel Zedníček, Michal Dlouhý, Martin Stropnický, Lukáš Vaculík, Simona Postlerová, Lenka Krobotová, Táňa Pauhofová, Michael Beran, Zbyněk Fric, Filip Tomsa, Miroslav Táborský

Reklama