Může to být sex za všechny prachy. Vášnivá předehra či počátek vzrušující rychlovky s vidinou slibného pokračování sexíku v horkém odpoledni.

Jenže... Jeho tvář začíná blednout, čelo mu orosí studený pot, jeho dech je až nebezpečně zrychlený, připouští nevolnost, malátnost a závrať... Je tak mladý, to přece nemůže být infarkt! Může. A příčina? Právě sex třeba v parném poledni.

Minulé dny, ačkoliv je ještě duben, připomínaly léto. A ještě několik dní budou připomínat. Není žádnou novinkou, že slunečné počasí burcují náruživost a poodhalená těla jen podporují sexuální fantazii více než obvykle. Lékaři však varují: Příliš velká horka plus další faktory mohou ze sexu udělat i poslední zážitek v životě!

Milují sex v horku, užívají si ho alespoň v pokoji...Jeden z průzkumů lékařského časopisu Men´s Health potvrzuje, že i tropická parna způsobují větší chuť na milování u 28 procent mužů a u 21 procent žen. Mají zkušenosti s tím, že díky prokrvení pohlavních orgánů bývá prožitek intenzivnější.

„Se stoupajícími teplotami sice roste sexuální touha, stejně tak ale i riziko na erotické chvilky doplatit zdravím,“ varoval profesor Norbert Bachl z vídeňského Institutu sportovní medicíny. A milencům proto radí: „Odložte sladké chvilky na noc, kdy je vzduch chladnější. Ovšem ani tehdy se nemá nic přehánět.“

Zpátky by se podle lékařů měli držet zejména lidé s kardiovaskulárními problémy, popřípadě se spokojit pouze s pasivní rolí. Během milostného aktu je totiž riziko srdečního infarktu oproti normální situaci podstatně vyšší. Ohroženi jsou i další lidé, kteří vzhledem k mladistvému věku neznají své tendence k srdečním vadám, případně, který si nepřipouští své fyzické schopnosti.

Co lidi vlastně ohrožuje? Tělo má mnohem více starostí s prokrvováním a chlazením podkoží, než aby si mohlo dovolit napumpovat krev do pohlavních orgánů.

Zvláštní případ jsou milenci užívající si nemanželský sex. Riziko je především spojení stárnoucího milence a mladé milenky. Hlavní roli hraje strach ze sexuálního selhání a nebezpečí prozrazení. A tropické horko a dehydratace už udělají své. Pohár srdečního infarktu přetéká...

Žena milující horkou vanu, ablutofilkaAblutofilové si to užívají

Existuje sexuální odchylka, nazývající se ablutofilie. Ablutofilové nedají bez horka ani ránu. Ovšem horko milují ve formě teplé vany či sprchy. A čím je voda teplejší, tím mají bouřlivější sex. Často jejich závislost dosahuje té míry, že jinak si sex ani nedovedou představit. Část ablutofilů nepohrdne sexem v teplém moři nebo na koupališti.

Rady Ženy-in

  • Pokud se na to vrhnete v přírodě, raději vyhledejte stín. A vždy s sebou mějte dost vody.
  • Venku nebo doma, mokrý ručník mějte při ruce.
  • Ideální je milovat se blízko vody, ovšem pokud nejste exhibicionisté, musíte najít to správné nerušené místo.
  • Není-li zbytí i v parných dnech, raději se milujte v místnosti se spuštěným větrákem.
  • Pokud nejste partneři navyklí na stereotyp, a není povinná první středa v měsíci, nechte to na chladnější období.
  • Oddávejte se jen mazlení - pokud vás neodradí pot partnera - a fyzicky nenáročným praktikám.
  • Nebuďte nevěrní v horku!

A ještě lépe: Sex odložte na konec týdne!

Ve čtvrtek už počasí bude připomínat obvyklý duben. Koncem týdne bude deštivo, teploty 18 až 14 stupňů. To je teprve pořádný důvod schovat se s někým před horším počasím.

A ještě jedna špatná zpráva pro milovníky horkého léta a dobrá pro ty, kdo dávají přednost sexu bez rizika infarktu. Léto nebude patřit mezi nejteplejší. „Předvídat počasí na léto už nyní je nemožné. Některé zahraniční studie to považují za velmi pravděpodobné,“ uvedla včera meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

Máte ráda sex v tropickém horku? Co byste poradila těm, které ani parno neodradí?