Poslední rozloučení s legendárním zpěvákem Waldemarem Matuškou (†76), který zemřel na zápal plic a akutní selhání srdce letos 30. května, je naplánované na 18. června.

Obřad k uctění jeho památky proběhne v Praze na Žofíně. Hrobku by měl mít Matuška na Vyšehradě po boku Boženy Němcové či Karla Čapka.

„Na pódiu bude vystavena rakev, smutečním hostům bude k dispozici i kondolenční kniha. Detaily se teprve dolaďují, pravděpodobně přijde i několik řečníků,“ říká manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal, který je jedním z organizátorů pohřbu.

Na Žofíně vystoupí Matuškův slavný KTO Band, Helena Vondráčková a pravděpodobně i Karel Gott, kteří se s kolegou přijdou rozloučit písní. Spekuluje se i o tom, že by svou smuteční řeč měl pronést prezident Václav Klaus. O přesném místě uložení ostatků se zatím jedná s pražským primátorem Pavlem Bémem. Místo na Slavínském hřbitově by totiž měl Waldemar Matuška dostat přiděleno od města.

Matuškova manželka Olga Blechová-Matušková do Prahy přicestuje zřejmě až těsně před pohřbem a údajně pro svůj pobyt přijala pozvání do vily Heleny Vondráčkové v Řitce.

Půjdete se na Žofín ve čtvrtek podívat?

Reklama