Jak jistě víte, ani krátké příspěvky nepřijdou nazmar a snažíme se je vydat. tento od čtenářky Jitky jsem zařadila jako tečku za dnešním krásným tématem

Dobrý den, jak to mám já s brýlemi? Nosím brýle jen na počítač, jelikož vykonávám práci v kanceláři. Začala jsem je nosit, až v dospělosti před 4 roky. Představte si, že díky ochotné a milé paní prodavačce u nás ve Fokusu jsem se dokonce stala její pravidelnou zákaznící. Brýle se pro mě staly módním doplňkem a zároveň chráním své oči. Mám velkou sbírku nejen dioptrických,ale i slunečnných. Kolegové jsou z mého sladění k celkovému image unešení. Miluji červenou barvu tudíž i v mé sbírce nechybí obroučky této barvy. Nepočítám to kolikery jsem si brýle pořídila.Důležité pro mě je se v nich cítit spokojeně. Ráda nosím brýle a  tvarově obroučky mi moc sluší...reakce kolegů.:-) Obměňuji je různě, ale jedny jsem kdysi si vyhlédla zn. puma černo-bílé,ale zaváhala jsem a už pak se nesehnaly.Dodnes mě to moc mrzí. Příhodu,ale ano minulou zimu mi při tání sněhu spadla hrouda ze střechy... přímo na obličej a brýle se mi rozbyly.:

S pozdravem Jitka

Vážená redakce a ženy-in, i přes pracovní povinnosti, mi dnešní téma nedalo, a rozhodla jsem se podělit s vámi o vlastní zkušenosti s brýlemi. K prvnímu setkání došlo už ve druhé třídě základní školy, kdy paní profesorka matematiky nechtěla věřit mojí hlouposti a přisuzovala špatné výsledky vadě očí. Zburcovala rodiče, a už jsme šupali pro první dětské brýličky.

Posměch spolužáků, který následoval další školní roky, ať už brýle měnily tvar, barvy i dioptrie, se se mnou táhl až do puberty, kdy jsem začala svou obrýlenou vizáž upřímně nenávidět. Vyvrcholilo to na střední škole, tenkrát jsem se rozhodla, že až si budu vydělávat, našetřím si na operaci očí a už pro nikoho nebudu ta „ošklivá brýlatka“.

Je mi 27 let. Na operaci nedošlo, nechala jsem si předepsat kontaktní čočky, které střídám s brýlemi. Když jdu na koncert, do divadla nebo na jinou společenskou událost, ráda šáhnu po čočkách, které jsou samozřejmě pohodlnější i při sportování. Zvykla jsem si na svojí nedokonalost, na sebe samu. Brýle ke mně patří, lidé si na ně zvykli - a na ty, pro které jsem nehezká jen proto, že nosím brýle, zvysoka kašlu. 

Pro mě jakožto člověka, co si od jisté doby zakládá na individualitě, je jako píchání do vosího hnízda, když občas od přítele nebo od známých slyším hlášku „támhle ta holka Ti je strašně podobná...“ já vysoká tmavovláska, a dívčina drobná blondýnka, ovšem s brýlemi na nose. Tomu už se ale dá jenom zasmát :-).

Hezký den, Vaše Ahoi

Milá redakce tak se dnes připojuji k danému tématu týkající se brýlí, jako malá jsem se vždy pozastavovala nad tím, že rodiče nosí brýle, asi mají nemocné oči a proto je nosí, což jsem ovšem nepředpokládala, že se mne to jednou bude týkat také. Dovršila jsem 50 ky a ejhle,co se děje mám vše rozmazané v dálce, asi je mlha jsem si naivně myslela, ale co to, při čtení se mi nějak ruce začínají prodlužovat . Nic, šla jsem k optikovi, který mně předepsal brýle na dálku i na blízko a tak jsem se přidala k brýlatým lidem.

Jenže jsem netušila, jaké problémy mne čekají tím, že mám dvoje brýle a tak si je přendavám a nandavám. To jsem nestrávila a mazala k opitkovi, který byl mimochodem nepříjemný. Co dál dělat, mnohdy jsem si brýle i spletla, takže jsem chvílemi chodila jak slepec. Poradil mi brýle multifokály, což je jednoduše řečeno dva v jednom, zajásala jsem že můj problém je vyřešen, avšak brada mně spadla při ceně, která byla 10 000kč. Tak tudy cesta nepovede,a tak si utužuji své zdraví tím, že pobíhám po bytě a stále hledám jedny nebo druhé brýle.Jediná nová investice byla, když jsem si šla udělat nové brýle, které skončily v pračce, obroučky už mám také lepší i když takové okuláry, co jsem měla, jdou do mody znovu, jak mne přesvědčila vnučka, která si je včera přinesla. Kdybych byla více šetrná, ušetřila bych za brýle 3000 kč. Já ty obroučky lupla do popelnice i když jedny ještě mám, ale těch se nehodlám vzdát. Proč bych ve svých 60 letech nemohla být také in,že??????I  když bych byla raději bez brýlí, ale operace? Ta je jen pro movité, mezi které já rozhodně nepatřím.

Nana

chata

čtenářka

Reklama