Děkujeme těmto čtenářkám, které poslaly své příspěvky na dnešní téma. Přestože jsou kratičké, stojí za přečtení

Dobrý den, nedávno, abych dostala svou vnučku Karlisku od TV, naučila jsem ji hrát "Krvavé koleno", oči měla navrch hlavy, lítala po zahradě a ječela: "Lampa ještě svítila...,dále "Honzo vstávej", to takový úspěch nemělo, a chtěla bych ji naučit "Cukr, káva, limonáda, čaj rum bum,, ale to už musím vypátrat, nepamatuji si to. Kuličky bych s ní ráda hrála, ale kdybych dřepla k důlku, tak už nevstanu. Když je ošklivo, hrajeme si na poštu, tam se vyřádíme .Až bude umět psát, naučím ji: Jméno, město, zvíře, rostlina, věc. Jo, a ještě u nás je velkej hit. "Co se tady změnilo?", to je taky dobrý.

Eva

Moje bývala kolegyně vždycky vykládala, jak její dcery jako malé holčičky (jsou  rok od sebe) hrávaly  2 hry

1. byla hra na miláčky - hrála se tak, že jedna holčicka ležela na gauči a představovala tatínka, druhá byla  jako maminka. A ta, co dělala tatínka říkala: "Miláčku, podej mi to a to..." a "Miláčku, dones mi to a to..." a !maminka! nosila a běhala ....

2. hra se jmenovala Matka bije otca, ale to byla tajná hra a kolegyně nikdy nezjistila, jak se ta hra vlastně hraje

DanaD

Člověče, nezlob se! To je ta pravá hra, která nikdy nezklame. Hrála jsem ji já, moje děti, příbuzní a známí. A ještě se mi nestalo, že by ji nikdo neznal, neuměl, anebo si nechtěl zahrát - dá se hrát s každým bez rozdílu věku a kdekoli (teda ve vodě jsem to ještě nezkoušela)

Mějte se hravě.

erarigi

Pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny.

 

 

 

Reklama