Jsou od čtenářek Simič a Rosa GloriaDei. Každý z nich je svým způsobem originální, ale oba spojuje jedno téma – vůně.

čtenbářka s nickem Simič

Krásný den všem.
Včera se u nás na toto téma spustila docela živá a poměrně dlouhá diskuze. Já osobně jsem typ člověka,kterému určitá vůně připomíná nejrůznější místa,zážitky,osoby.Voní mi obyčejné věci.Jako třeba ranní vzduch ještě před svítáním,obchůdek,do kterého právě přivezli čerstvé pečivo a pomeranče,voní mi spící dítka ve flanelovém povlečení,školka,kde právě uvařili čerstvý fenyklový čaj,voní mi dřevo z pokácené jabloně,která nám málem zavalila kůlnu...Mám raději takové ty přírodní vůně,které mi připomenou nějaký prožitek.Umělým vůním se nebráním,mnohé jsou krásným pohlazením pro naše čichové vjemy,ale chybí mi u nich právě ten příběh,ta vzpomínka na něco milého a příjemného...

To můj muž má o vůních jasnou představu.Miluje vůni benzínu,připáleného špekáčku,solviny,pečené krkovice, zbožňuje vůni pálících se pneumatik při prudkém brždění,a naštěstí také tu moji vůni,což naštěstí pro něj nezapomněl dodat.

Když jsem se ptala mých dítek,co jim nejvíc voní,překvapily mě svými bezprostředními odpověďmi,jak už to u dětí bývá.Kromě voňavé buchty a mého šamponu jim prý nejvíc voní hračkářství a cukrárna a dědova mátová mast na klouby...

Vůně provází celý náš život,jen si je všechny správně a co nejdéle užít!
Hezký den všem,
Vaše Simič.

čtenářka s nickem Rosa GloriaDei

Upřímně řečeno, mých oblíbených vůní je několik. Přemýšlím, mám-li je číslovat :-) Zkusím to, ale....jsou dny, kdy pořadí zde uvedené, bývá hodně zpřeházené :)
1. vůně naší téměř patnáctiměsíční dcerky (ta se také mění v průběhu dne, ale kdykoliv na sebe přitisknu tu jemňoučkou pokožku, voní mi, nemohu si pomoci, a je mi úplně jedno, ke které části tělíčka naší Berušky přikládám nos)
poznámka - malá zůstává jedničkou, ať se děje, co se děje
2. vůně mého muže, ta přírodní, které ještě nepomohla žádná chemie
3. aroma pokoje bezprostředně po krásném milování
4. vůně mé mámy (mami, prosím, používej už jen ten starý parfém, ten nový, co Ti doporučili, fakt není nic moc)
5. vůně „našeho“ lesa v době houbařské sezóny (ta mě praští do nosa hned, jak tam vejdu a ani mi nevadí, že třeba ještě nerostou....)
6. vůně maminčiny svíčkové (ta mi stačí tak dvakrát do roka, ale pak je to, lidi, jízda...)
7. vůně moře
8. vůně hor
9. vůně všech, které mám ráda..........to je ta správná vůně, která mi nedá, abych zkoušela vůně cizí, ač jsou určitě hodně lákavé - proč jsem ji vlastně dala až na deváté místo? no, je to, nebudu opravovat a posílám..............
Rosa GloriaDei

pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_____________________

Děkuji oběma dámám za poslané příspěvky, doufám, že jim nevadí, že jsem je dala takto dohromady, a za chvilku už na vás čeká závěrečné vyhodnocení z těch příspěvků, které měly to štěstí a byly dnes zveřejněny.
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama