Poslední ze čtyř televizních předvolebních duelů premiéra Jiřího Paroubka a šéfa ODS Mirka Topolánka vidělo ve čtvrtek večer na Nově zhruba 1,415 milionu dospělých diváků, informovala mluvčí Novy Veronika Šmítková. Ze čtyř debat lídrů dvou největších stran, které nabídly postupně všechny tři celoplošné televize, ČT, Nova a Prima, tak měl ten závěrečný největší divácký úspěch.

"Duel sledovalo 17 procent dospělé populace a 55 procent lidí v tu dobu u televizních obrazovek," uvedla Šmítková k duelu, k němuž se oba hlavní protagonisté sešli jen šestnáct hodin před otevřením volebních místností. Z údajů Novy vyplývá, že na duel se dívalo 58,9 procenta všech mužů starších 15 let.

Jednou z posledních předvolebních debat odvysílala ve čtvrtek večer i Prima. Diskusi Martina Bursíka ze Strany zelených, Vojtěcha Filipa (KSČM) a Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) si nenechalo ujít 817 000 diváků starších 15 let.

"Nejsledovanější byla prostřední část debaty, kdy pořad sledovalo v průměru přes milion dospělých diváků," sdělila mluvčí Primy Jana Malíková.
S každou debatou počet zájemců o názorový střet lídrů ČSSD a ODS stoupal. Úvodní duel odvysílala předminulou neděli Prima v pořadu Nedělní partie a zvědavo na něj bylo 612 000 lidí; o pořad byl o něco menší zájem než u nedělních Otázek Václava Moravce, které sledovalo ještě o 27 000 diváků více.

V diskusním pořadu České televize se o týden později uskutečnil druhý souboj Paroubka s Topolánkem, který přilákal 1,139 milionu diváků; diskusi sledovalo 46 lidí z každé stovky v tu dobu u obrazovek. Dalších 13 000 dospělých si pro sledování této předvolební debaty vybralo zpravodajskou stanici ČT24.
Potřetí se lídři sociální demokracie a občanských demokratů utkali tento týden ve středu večer opět na Primě. Také tentokrát počet diváků stoupl, a to na 1,329 milionu. Předposlední diskusi Paroubka a Topolánka si vybralo 37,3 procenta lidí, kteří v tu dobu měli zapnutou televizi.

Zdroj: MaM.cz

Reklama