Ode dneška 20. února do neděle 26. února je zdarma k vidění na internetu poslední dokument s Arnoštem Lustigem nazvaný ARNOŠT LUSTIG - DEVĚT ŽIVOTŮ.

26. února 2012 uplyne přesně rok od úmrtí spisovatele Arnošta Lustiga.
Jako připomenutí tohoto smutnému výročí je od pondělí 20. února na internetové stránce

http://dafilms.com/film/8070-arnost-lustig-devet-zivotu/ exkluzivně v premiéře k vidění nový dokumentární film „Arnošt Lustig – devět životů“, poslední snímek natočený přímo se samotným spisovatelem.

lustig

Hodinový film, který režíroval Ivo Pavelek se svou dcerou Kristinou, vznikal čtyři roky a představuje pozoruhodné svědectví Lustigova pohnutého osudu i neutuchajícího životního elánu.
Do 26. února bude dokument ke zhlédnutí zdarma, od 27. února pak za standardních podmínek (39 Kč stream, 129 Kč download v DVD kvalitě). Film bude přístupný nejen v České republice a na Slovensku, ale celosvětově. „Chceme tímto uctít smutné výročí Lustigovy smrti i výjimečnost jeho osobnosti,“ říká Diana Tabakov z portálu Doc Alliance Films a dodává, „proto bude snímek první týden ke zhlédnutí zcela zdarma.“

Hodinový snímek je zamyšlením Arnošta Lustiga nad vlastním životem. Spisovatel je laskavým průvodcem a komentátorem, který s humorem a nadhledem provází diváka těžkým obdobím 30. a 40. let a končí až v současnosti. V tomto zamyšlení mu pomáhají sestra Hana Hnátová, dr. Zdeněk Mahler, kamarád z Osvětimi Jiří Justic a kamarádka z Terezína Marta Kottová a 60. a 90. léta pak vykresluje Karel Hvížďala a Květa Fialová. Film zachycuje Arnošta Lustiga ještě v plné síle, kdy soustředěně sděluje svoje zkušenosti a názory svým osobitým a jedinečným způsobem. „Divák se seznámí s Arnoštem Lustigem z úhlu pohledu, který pro mnohé lidi bude možná překvapením,“ říká režisér Ivo Pavelek.

lustigarnost

Arnošt Lustig - devět životů
2012 / Česká republika / 63 min
Režie: Kristina Pavelková a Ivo Pavelek

zdroj: Jiří Sedlák - ArtsMarketing.CZ, Promotion and Public Relations

Reklama