Dobré ráno, milé čtenářky! Od roku 2015 nás dělí už jen pár hodin a ve všech koutech republiky probíhají poslední hektické přípravy na slavnostní večer, zpytování svědomí a sepisování novoročních předsevzetí. Co děláte poslední den v roce vy?

Není to tak dávno, kdy jsem ještě dlouho před koncem roku řešila, co budu dělat na Silvestra. Hlavně nezůstat doma! To je totiž největší nuda. Dnes už je mi to jedno, Silvestr je pro mě den jako každý jiný. Spíš mi přijde otravné, když to řeší lidé kolem.

Zažila jsem x různých Silvestrů. Spousta z nich byla s partou kamarádů na zasněžené horské chatě, pár Silvestrů jsem pořádala u sebe doma, některé jsem navštívila u někoho jiného doma, absolvovala jsem putovního Silvestra, kdy se moji přátelé rozptýlili na různá místa po Praze a já se nemohla rozhodnout, s kým chci být raději, a tak jsem je postupně navštívila všechny.

Nevyhnula jsem se ani novoroční oslavě v přeplněném pražském klubu, vyzkoušela jsem si, jaké to je slavit v cizím velkoměstě. Zažila jsem spoustu Silvestrů s těmi, které miluju, a ještě víc bez toho, s kým jsem chtěla být nejvíc. Mám za sebou i Silvestra sama doma u televize.

Až tam mi došlo, že jsem vlastně vůbec o nic nepřišla a Silvestr je prostě jen další důvod, proč se opít. Proto letošní poslední noc v roce strávím tentokrát prací. Kamarád potřebuje výpomoc v baru, a tak jsem si řekla: Proč ne? Není totiž důležité, kde a jak poslední den v roce strávíte. Ale s kým. Pokud jsou s vámi lidé, na kterých vám záleží, je všechno tak, jak má být. A to platí nejen na Silvestra, ale každý den v roce.

safa

Reklama