A na úplný závěr jsem pozvala do bazénu rovnou čtyři plavkyně. Ostatním nepozvaným se omlouvám, zaplaveme si zase někdy příště. :)

Plavkyně Boženečka

Krásný den
Já mám plavání moc ráda.Miluju vodu v létě,ale od dob,kdy kryté bazény nesmrdí na dálku chlórem,mám ráda plavání i v zimě.Ale před vodou,zvlášť,když je jí hodně pohromadě,mám velký respekt.Nejbezpečněji se cítím,když dosáhnu na dno.Ve vodě vydržím dlouhé hodiny,ale jen v té po ramena.Do hluboké vody si zkrátka netroufám,mám z ní velký strach. Snad je to následek svérázných učebních metod mého strýce,který mě jako malou holku učil plavat.Jednoduše mě hodil do vody a s fajfkou v puse na mě ze břehu křičel:“No tak plav!!!Všechny jsem to naučil, naučím to i tebe!!!“ V ruce držel dlouhou větev a pokaždé,když jsem se přiblížila ke břehu,mě touto větví sunul zase dál do vody. Plavat mě sice naučil,ale zároveň mě naučil se vody bát.A přitom já ji mám tak ráda!Dokážu se v ní cachtat až do úplného rozmočení,ale do hluboké vody mě nedostanete ani zanic.Mám z ní respekt a neznám horší pocit,než je takové to šlápnutí do prázdna. A co se plavek týče? To neřeším. Já u vody řeším hlavně to, ať si to hezky užiju a hlavně ať mám „pevnou půdu“ pod nohama!
Krásný den,
Vaše Boženečka.

Plavkyně Saunerka

Plavu ani nevím jak
Odmala jsem měla ráda vodu,byla vodní živel a moji synové jsou po mě....Jezdíme po aqvaparcích,mladší syn chodí do plavecké přípravky,kterou prošel i syn starší.....Pro něj platí,že když plave,tak potom i jí -je totiž chronický nejedlík...
Kdysi jsem chodila i do aqvaaerobicu  mimochodem opravdu jediné fungující cvičení pro mě,po kterém jsem hubla,zpevnilo se mi tělo a bavilo mě....Posilovky,aerobiky na suchu,vacushape nic na mne tak nefungovalo jako právě ,,cvičení ve vodě“. Kvůli pracovnímu vytížení jsem se už nedostala časově na lekce aqvaaerobicu,tak jsem skončila.....
V létě jsem bohužel přišla o práci a přes všechnu moji snahu se mi nedaří a a nedaří zaměstnat :-( 
Začla jsem tedy s manželem chodit plavat. Muž už plave dokonale - s brýlemi,vydechuje pod vodou....Já pořád stylem ,,paní radová“...Ale po měsíci plavání 3X týdně, třičtvrtěhodinka ve vodě uteče jako voda,opravdu ji uplavu a neodstojím u kraje bazénu,hlava čistá...a i ty kila se tak nějak začly sami hýbat dolů...a to jím hodně a ráda....
Také jsem vypilovala co vlastně sebou -rozhodně plavky a ručník nestačí,neklouzavé pantofle,voňavý sprcháč a tělové mléko,jelení lůj a hlavně, svůj pořádně výkonný fén na mé vlasy do pasu mi hodiny plavání krásně ukončí....Strááášně ráda bych chodila někam do práce....aaaa strááášně nerada bych přestala chodit plavat. Vím, že 3x to při práci asi nepůjde,ale rozhodně si ten čas udělám....
Za mě plavání ANO ANO ANO.
Saunerka

Plavkyně Bonda

Milá redakce a ženy-in,
Jsem milovnice teplé vody, moře, bazénů a termálů. Voda tak nádherně nadnáší, takže moje tělo v ní bývá díky Archimedovu zákonu téměř v beztížném stavu. Plavat umím, naučila jsem se to sama na koupališti „na čubičku“ jako ostatní děcka. Pak jsem musela na vysoké škole absolvovat kurz a uplavat nějaké metry na čas přesným stylem. Ale hlavu pod vodu strkám jen s odporem, protože mi vadí voda v uších, trpívala jsem v dětství na záněty středního ucha po každém potápění. Takže na styl už kašlu.
Na kurzech hubnutí mi vysvětlili, že spíše než dlouhé plavání ve studenějším bazénu, je lepší nějaké cvičení  v teplejším zábavném bazénu v akvaparku, stačí třeba jen chodit proti proudu.Ve studenější vodě než 30 stupňů má tělo tendenci tuk spíše ukládat.
Do akvaparku chodím na rande, už většinou to první rande tam domluvím. Má to svoje výhody, když jste dost odvážné:
1. On mě vidí v plavkách hned, neusím vymýšlet, jak se načančat, pokud se mu bacule nelíbí, už nikdy nepřijde.
2. Nikdy se tam nenudíme, většinou se chechtáme a konverzace nestojí nikdy.
3. Bývají tam i bufety, dáme si tam kafe nebo oběd.
4. Fyzická blízkost napoví, jestli si budeme vonět, není tam k sobě daleko.
5. Pod bublinkami není vidět, že se osaháváme.
6. Kabinky bývají rodinné a sexuální hrátky jsou v nich pohodlnější, než v automobilu.
7. V některých akvaparcích jsou společné sauny a welnes, (miluju společné sprchování jako předehru) musíme se tam pohybovat bez plavek, jen v prostěradle.
Zkuste to, doporučila jsem to kamarádkám a daly mi za pravdu.
Bonda

Plavkyně Iva

Chodíte plavat i v zimě?
Ano a ráda! V jakémkoli ročním období! V zimě do krytých bazénů, v létě na koupaliště. U nás v místě bydliště je v bazénu dokonce vyhrazen čas plavání pro nás důchodce = dvakrát v týdnu vždy jednu hodinu krátce po poledni. Je to SUPER a ještě navíc je to i finančně výhodnější.  Takže toho s kamarádkou rády využíváme.
A když pobývám u dcery a hlídám vnoučka, tak tam ráda jezdím do bazénu v Jablonci n.N. Tam je to taky moc fajn !
Přeji všem příjemné plavání a také úspěšné a zdravé proplutí celým rokem 2012 !
Iva

pozn. red. Texty nebyly redakčně upraveny

_______________________

Myslím, že čtenářka (a plavkyně) Iva udělala u všech zveřejněných příspěvků pěknou tečku na závěr. :)

Téma dnešního dne: Plavky v zimě

 • Máte celkově ráda plavání?
 • Myslíte, že tento sport patří jenom k letnímu období?  
 • Je ve vašem městě krytý bazén?
 • Chodíte tam plavat?
 • Máte doma krytý bazén? Nebo chtěla byste?
 • Líbí se vám aquaparky, nebo dáváte přednost klasickým krytým bazénům?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s plavání v krytém bazénu (ať už dobré, nebo špatné)
 • Považujete plavání za zdravý sport?
 • Kdy jste se poprvé naučila plavat?
 • Stydíte se za svou postavu v plavkách?
 • Otužujete se v zimě?

Vše o plavání piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu odvážnou plavkyni odměním krásnou šperkovnicí.

zavrena

otevrena

Reklama