Kayla Robinson řekla, že jí k napsání písně inspirovaly skutečnosti, které se odehrály již minulý týden. Zúčastnila se na komunikační platformě Zoom hovoru s vědci a inženýry NASA. Ti hovořili o tom, co je čeká a o svých rolích na misi Persevence. Doktor Alvin Smith tehdy zmínil, že by rád slyšel na naší planetě více hudby z Marsu. Toho se Kayla ihned chytla.


Foto: Profimedia

Vozítko Perseverance přistálo na Marsu ve čtvrtek před 22:00 v kráteru s názvem Jezero. 11 a půl minuty čekal celý svět, než se z rudé planty ozval signál o šťastném přistání. „Dosednutí potvrzeno! Perseverance je bezpečně na povrchu Marsu, připravený zahájit hledání známek někdejšího života," oznámila Swati Mohanová kolegům ve středisku NASA v Pasadeně, odkud je mise Perseverance řízena.

Projížděla jsem pro inspiraci svůj kosmický playlist na Spotify a rozhodla jsem se přepsat skladbu The Moon Song na zábavně vzdělávací píseň s názvem Mars Song,“ řekla nadaná hudebnice. Čtvrteční přistání na Rudé planetě sledovala doma se svou desetiletou sestrou, obě prý vzrušením skoro nedýchaly. Na závěr dodala, že hledá další způsoby, jak spojit své dvě vášně, vědu a hudbu, a tak je možné, že o Kayle v budoucnu uslyšíme jako o průkopnici Science popu.

Reklama