Výměna manželek je reality show, kterou TV Nova vysílá od září každý pondělní večer. Pořad získává stále větší popularitu, například poslední díl 31. 10. sledovalo celkem 2 114 000 diváků.

 

V této reality show jde o výměnu manželek ve dvou rodinách po dobu deseti dnů. Každá z žen má během této doby povinnost starat se nejen o běžný chod domácnosti, na který je rodina zvyklá, ale i o děti.

 

Pět dní běží podle programu, který si určí rodina, ve které „cizí“ manželka je, a v dalších pěti dnech se karty obrací a ona si může stanovit vlastní podmínky. Vše po celou dobu sledují kamery. Většinou jsou vybírány rodiny, které si nejsou způsobem svého života v ničem podobné, a proto po celou dobu a také na konci, kdy se obě rodiny sejdou, dochází ke konfliktům.

 

Poslankyně za ČSSD Jana Hamplová na základě naposledy vysílaného dílu (v pondělí 31. 10.) podala Radě pro televizní vysílání žádost o vyšetření celé věci, protože se domnívá, že reality show TV Nova porušuje základní práva dětí.

  
"Ke stížnosti se televize Nova nemůže vyjádřit, protože do televize kupodivu nedorazila. Informace máme pouze z médií. Pozastavujeme se nad tím, že paní poslankyně Hamplová o údajné stížnosti informovala jiné sdělovací prostředky a nikoliv televizi Nova. Mimo jiné také proto vnímáme tlumočené výhrady paní poslankyně Hamplové k formátu, který se vysílal bez problémů ve více jak 30 zemích světa (včetně například Slovenské republiky), jako pouhou snahu o využití jeho úspěšnosti ke svému zviditelnění v předvolebním období," sdělila Veronika Šmítková, tisková mluvčí TV Nova. 

 

Jaký názor máte na  tuto reality show Vy? Sledujete ji raději než VyVolené nebo show Big Brother?

 

Reklama