Kalendář nevšedních zážitků pro rok 2009 vyšel před několika dny. Objevují se v něm krásky či známé ženské tváře, jejichž pózování pro fotografa asi nikoho nepřekvapilo. Mezi nimi je ale také sociálně demokratická poslankyně Gabriela Kalábková!


Foto z oficiálních poslaneckých stránek

Foto z kalendáře

Měla to dvaatřicetiletá politička, pobírající svůj nemalý poslanecký plat, zapotřebí? Podle autorů kalendáře neměla. Stejně jako ostatní osobnosti to totiž podstoupila nezištně, bez nároku na honorář.
Výtěžek putuje na pomoc mentálně postiženým lidem. Za tímto účelem Sdružení pro integraci mentálně postižených nechalo kalendář vytvořit. O této neziskové organizaci jsme psali v článku Výstava: Blízké vzdálenosti.

„Za dobu, kdy s lidmi s postižením pracujeme, jsme si uvědomili, že stejně tak jako neexistují všední lidé, tak neexistují ani všední okamžiky,“ vysvětlují název tvůrci kalendáře.

„Každý okamžik stojí za prožití a každý člověk, i ten s postižením, chce být šťastný. Třeba i díky tomu, že má dobrou práci. Veškerý výtěžek z prodeje kalendáře je proto věnován chráněné tréninkové dílně pro lidi s mentálním handicapem. A na fotografiích jsou zachyceny výrobky lidí právě z této dílny,“ dodali.

V případě Kalábkové fotografem stylizované do renesanční dámy se jedná především o šperky na krku.

Například moderátorka a herečka Adéla Gondíková se zas na fotce objevuje s květináči, moderátorka Pavla Charvátová s hedvábnými šátky, modelka Lejla Abbasová s prostíráním, hrnky či obrazy a moderátorka Štěpánka Duchová s dekorovanými svícínky.


Líbí se vám paní poslankyně?

Reklama