Téma neslušnosti vystoupení zástupců jednotlivých stran se už poněkolikáté tento týden stalo předmětem sporu poslanců. Ve čtvrtek ho rozpoutala interpelace poslance KSČM Miroslava Grebeníčka, který se premiéra Mirka Topolánka dotazoval na jednání ČR s USA o radarové základně. Grebeníček Topolánkovi vyčítal, že poslancům slíbil informovat Sněmovnu na každé schůzi o tom, jak pokračují jednání s USA, a nyní to nedělá.Topolánek jeho interpelaci odbyl tím, že žádná jednání dosud neprobíhají, ale jakmile budou, slib splní. ČSSD jej následně vyzvala, aby svá slova lépe vysvětlil.
Ha ha ha. Jestli mě prostřednictvím pana předsedy Slávek Sobotka poslouchá, já jsem řekl, že oficiální jednání jsou v bodě mínus jedna," zopakoval Topolánek. To už se ve Sněmovně ozývaly hlasité výkřiky a bušení do lavic.

Více než tříhodinová debata, kterou levice i pravice opakovaně označila za neplodnou, zabrala ve čtvrtek celé dopolední jednání Sněmovny, a poslanci se tak nedostali k projednávání očekávaných zákonů. Téma se na jednání Sněmovny přitom původně nemělo vůbec objevit. Levice chtěla debatu o základně do programu zařadit, Sněmovna to ale v úterý hlasy koalice odmítla.

Do debaty se pak přimíchali například ministr práce Petr Nečas nebo poslanec ČSSD David Rath. Rozjela se přestřelka o tom, čí poslanci jsou v proslovech víc arogantní či vulgární. Poslanci dokonce vytáhli někdejší vystoupení republikánského šéfa Miloslava Sládka a přeli se i o jeho proslovech.

Poslanci své chování neprobírali poprvé. Ve středu se napadali při projednávání devizového zákona o prodeji půdy cizincům. Topolánek poslance nařkl z verbálního vyměšování". A už v úterý si poslanci ODS stěžovali na poslance Davida Ratha, který podle nich snižuje úroveň politiky.
(zdroj: www.novinky.cz)


No comment. Pánové se hádají a penízky jim běží. Díky Elfos za tip a za odkaz!  :-)
 

Reklama