Pohyb

A ideálně venku, ať už na zahradě, hřišti nebo v parku. Tatínkům obvykle tolik nevadí déšť nebo bláto, takže si s dětmi společně užijí nespoutanou zábavu bez obav ze zelených kolen nebo nějaké té modřiny. Kopejte si s míčem, házejte létacím talířem, zahrajte si bojovku nebo vyzkoušejte nejrůznější táborové hry. Aktivně strávený čas na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro sebe i své prcky můžete udělat. A celá rodina ocení, jak se potom krásně spí!

Kutění

Další věc, kterou mají tátové s dětmi společnou, je záliba ve vyrábění. Vezměte s sebou děti do dílny, pokud ji máte, a ukažte jim, k čemu se používá jaké nářadí. Úměrně k věku jim můžete dát na starosti nějaké jednoduché úkony. A pokud nemáte dílnu, nevadí. Upleťte společně aspoň pomlázku, sestavte budku pro ptáčky nebo poličku, postavte pevnost ze židlí a polštářů… Však vy už něco vymyslíte!

Stavebnice

Když přijde na stavebnice, nezřídka se stane, že tatínek sotva pustí potomka ke hře. Což by ale byla chyba. Stavebnice jsou skvělé nejen pro zábavu, ale i pro vývoj dětí. Rozvíjí jemnou motoriku, prostorovou představivost, logické uvažování i koncentraci. Vyzkoušejte nové stavebnice Playstix ze vzdělávací edice Kvído od Albi, které jsou vhodné pro děti od 5 let a na výběr jsou 4 různé modely - letadlo, nakladač, vozidla a domečky. V prodejnách Albi koupíte Playstix od 299 Kč.

Sami doma s tátou

Zvlášť pro děti, které jsou zvyklé, že domácnost obstarává spíše maminka, bude tato aktivita skvělým dobrodružstvím. Dejte mamince jeden večer nebo víkendový den volno, aniž by dopředu nakoupila a připravila jídlo. Tatínek se s pomocí prcka musí samostatné postarat o domácnost (a zároveň i o dítě), což je v některých rodinách úplně v pohodě, ale v jiných to může být vskutku zábavné. Nevolejte mamince kvůli každé drobnosti, se kterou si nevíte rady. Co třeba babička, neporadila by? Nakonec společně uvařte i pro maminku, odměnou vám bude odpočatá a usměvavá partnerka a máma. A to ocení všichni.

Výlet

Pokud jste zmákli být sami doma bez mámy, pak určitě zvládnete i společný výlet. Vezměte svého potomka na vaše oblíbená místa a vytvořte si společně vzpomínky, které budou jen vaše. Můžete vyrazit autem, nebo ještě lépe vlakem, a společně objevovat krásy Česka. A co tahle spojit výlet se zábavnými úkoly a cestou za pokladem? O zábavu v každém koutu republiky se postarají Cestovatelské deníky z edice Kvído od Albi, které letos vyhrály cenu Hračka roku. V prodejnách Albi stojí 249 Kč.

Pro děti je důležité trávit kvalitní čas s oběma rodiči. Přesto, že v dnešní době už obvykle oba rodiče pracují, a čím dál více se i stejnou měrou starají o domácnost, dítě vnímá rozdílnosti mezi ženskou a mužskou energií, učí se, že různé situace jinak řeší maminka a jinak zase tatínek. Společně strávený čas s dětmi, když jsou malé, se vám odvděčí silným poutem v dospělosti. A to za to přece stojí!


Reklama