Člověk je v dnešním moderním světě neustále vystavován mnoha vnějším vlivům, které mohou negativně ovlivnit jeho zdravotní stav. Jedná se např. o nezdravou stravu, kouření, stres, nedostatek spánku a pohybu, užívání léků, celodenní pobyt v klimatizovaných místnostech nebo ve znečištěném životním prostředí. Tyto faktory ovlivňují mimo jiné i kvalitu střevní mikroflóry, která má pro zdraví člověka daleko větší význam, než se vědci donedávna domnívali.

Každý člověk hostí ve střevech tisíce různých druhů bakterií, které dohromady mohou vážit až 1,5 kg. Tyto bakterie tvoří střevní mikroflóru, jejíž složení ovlivňuje kvalitu střevní sliznice a následně celkový zdravotní stav člověka. Přemnožení  patogenních bakterií ve střevech může mít za následek celou řadu zdravotních obtíží. K těm, které si většinou dokážeme s narušenou mikroflórou ihned spojit, patří průjmy, nepravidelné vyprazdňování, nadýmání apod. Můžeme sem ale řadit i celou řadu zdravotních obtíží, které bychom možná od narušené střevní mikroflóry hned neodvozovali, jako je narušená imunita, alergie, zánětlivá onemocnění střev, rakovina konečníku a tlustého střeva. Neblahé zdravotní důsledky může mít i dlouhodobě zhoršené vstřebávání živin z potravy v důsledku narušené střevní mikroflóry.

ss

Při obnově prospěšné střevní mikroflóry pomáhají člověku probiotika. Jedná se o živé mikroorganismy, které mají prospěšné účinky na zdraví hostitele. Ty se ovšem dostaví pouze za předpokladu, že se mikroorganismy dostanou v dostatečném množství a vitálním stavu až do střev, kde rychle začnou působit. Nevýhodou většiny probiotik je ztráta životaschopnosti části bakterií už při skladování, k dalšímu nemalému úbytku pak často dochází při průchodu kyselým prostředím žaludku. Člověk si tedy většinou nemůže být jist, kolik živých mikroorganismů až do střev skutečně doputovalo. 

Tento problém je vyřešen u probiotického přípravku Lactocare™, který obsahuje na našem trhu nový probiotický kmen Lactobacillus sporogenes. Díky přirozenému zapouzdření – spoře, jsou bakterie chráněny po celou dobu skladování i při průchodu žaludkem ochranným obalem. Ochrana zmizí, až když se bakterie usadí ve střevě. Prospěšné organismy se tak do střeva dostávají v téměř nezměněném počtu a ve velmi dobré kondici. Po asi  čtyřech hodinách od podání tablety zahajují probiotickou aktivitu.

L. sporogenes produkuje bakteriociny – látky, které ničí patogenní organismy. Jejich potlačením umožňuje množení užitečných bakterií a znovunastolení rovnováhy narušené střevní mikroflóry. Produkuje také prospěšné mastné kyseliny a kyselinu mléčnou. Do svých buněčných struktur zabudovává L. sporogenes cholesterol, který se tak nemůže vstřebávat do krve.

Navíc Lactocare™ obsahuje přírodní vlákninu arabinogalaktan, která slouží jako potrava  probiotických bakterií, a napomáhá tak jejich úspěšnému množení.  Lactocare™ účinně přispívá k rychlému obnovení rovnováhy střevní mikroflóry.

Posílenou imunitu organismu oceníme s blížícím se obdobím podzimu a zimy, kdy nás čeká zvýšený výskyt chřipek a respiračních onemocnění.

Lactocare™ neobsahuje lepek ani laktózu, takže ho mohou užívat i lidé trpící celiakií a laktózovou intolerancí. Doporučuje se užívat jednu  žvýkací tabletu denně nalačno po dobu alespoň deseti dní. Tablety mají navíc velmi příjemnou smetanovou chuť.

Více na www.lactocare.cz