Reflexní terapie je 5000 let stará metoda péče o zdraví, která vznikla na dálném východě. Tato technika pracuje s reflexními body na celém těle, z nichž naprostá většina se nachází právě na chodidlech. Reflexní masáž chodidel je metoda dostupná všem. Může ji provádět nejen odborník, zvládnete to i vy.

V tomto mrazivém období se určitě vyplatí připomenout dva důležité body, jejichž masáží si můžete posílit imunitu.

CBod C je důležitý univerzální bod. Harmonizuje obě mozkové hemisféry a následně pak celý organismus. Je tady vhodné masírovat jej vždy, když cítíte, že něco není úplně v pořádku. Ať už jde o blížící se migrénu, nachlazení či jen duševní neklid. Najdete ho na ruce i na noze.

Na noze je umístěný na vnější straně nártu levé nohy v blízkosti kosti patní. Na hřbetu levé ruky se nachází v blízkosti spojení 4. a 5. záprstní kůstky. Tento bod je velmi citlivý.

 

brDalším neméně důležitým univerzálním bodem je bod brzlíku. Na obrázku je vyznačen červeně. Podporuje a zlepšuje obranyschopnost. Uplatnění tedy najde i teď, během vrcholu chřipkového období. Doporučuje se mačkat společně s bodem C.

Masáž začíná tzv. sendvičovým hmatem. Jedna dlaň je položená na nártu a druhá na chodidle, čímž se noha prohřeje. Pak můžete jemně hýbat a točit palci a ostatními prsty. Uvolní se tak krční páteř. Následuje masáž bodů C, Br. To jsou ony dva důležité body.

Nejdříve mačkejte opatrně a jemně a později přidávat na síle. Plošky chodidla zmáčkněte 15-20krát, to opakujte několikrát denně.

Reklama