Kila navíc – tedy i ty v podobě svalové hmoty - prokazatelně klouby zatěžují a způsobují bolesti. „Nadbytečná váha, ať v podobě neúměrně vypracované svaloviny nebo tuku, vede k opotřebování kloubů a celého pohybového aparátu, jejich poškozování,“ říká MUDr. Jana Lupínková z IKEM Praha. Problémy mohou nastat jak při cvičení samotném, tak například při relaxačním pohybu v podobě chůze nebo běhu. Neboť při každém kroku zatěžujete kolenní klouby nikoliv jen svojí tělesnou hmotností, ale tří - až šestinásobkem své váhy! Takže i například v posilovně vymakaných pět kilo navíc znamená pro kolena zátěž o dalších 15 až 30 kilogramů.

Kila navíc s sebou nesou také zvýšená zdravotní rizika. A to nejen ta, která souvisí s klouby. Především diabetes druhého typu, aterosklerózu, tedy kornatění tepen, srdečně-cévní onemocnění, vysoký krevní tlak, onemocnění žlučníku, psychické poruchy a deprese, u žen gynekologické poruchy, žlučové kameny, záněty ve střevech, snížení imunity, onemocnění štítné žlázy a samozřejmě bolesti zad.
5ba258dfd4961obrazek.pngVelmi často patří ke dřině v posilovně i doplňky stravy na získání svalové hmoty. Milovníci posilování by se ale měli soustředit raději na pomocníky v podobě kloubních přípravků. Stav namáhaných kloubů je dobré podpořit užíváním kloubní výživy s ověřenými účinnými látkami, jako je např. glukosamin sulfát. GS Condro® DIAMANT je ideální nejen pro klouby, vazy a šlachy, ale také pro kloubní pouzdra, která vyživují kloub. Obsahuje totiž glukosamin sulfát, tedy látku, která zpomaluje úbytek kloubní chrupavky. Má v sobě i vitamín C pro tvorbu pevné kolagenní sítě chrupavek a menisků a aescin pro správné krevní zásobení kloubních pouzder, která vyživují celý kloub.

Reklama