GHC-infuzni-terapie.jpg
Foto: Shutterstock

Vitamíny a minerály jsou důležitou složkou lidského těla, přesto je jejich význam často opomíjený a mnohem více se řeší například kalorická hodnota a výživové údaje potravin. Mnoho vitamínů si ovšem tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je podstatné hlídat si dostatečný příjem především ve stravě. Existují ale také výjimky jako je vitamín D, který se tvoří na slunci a často právě v zimním období můžeme pocítit jeho nedostatek na náladě, celkové kondici a samozřejmě také na vzhledu.

V čem se liší podávání vitamínů infuzí a výživovými doplňky?

Tělo miluje vitamíny a minerály a za správnou péči vám umí také poděkovat především mladistvou vitalitou, skvělou koncentrací a viditelně krásnějším vzhledem. Příjem dostatečného množství všech látek je pro mnohé z nás ovšem v běžném životním stylu problém, často nás nezachrání ani výživové doplňky. „Například u vitamínu C výživové doplňky dodají z účinných látek jenom zlomek, který běžně obsahují například citrusy. Infuzní aplikace podává vitamín C přímo do krve, kde se nejlépe vstřebá a dosáhnete tak maximálního efektu,“ říká lékařka Veronika Šimková z Kliniky GHC Praha.

Terapie na míru pro každého

Tělu lze pomocí infuzní terapie poměrně snadno doplnit vitamíny, antioxidanty a stopové prvky důležité pro metabolický koloběh, což je snadný a nejrychlejší způsob nastartování a omlazení organismu během 1,5 – 3,5 hodin. Běžně jsou nabízeny procedury určené k dehydrataci a demineralizaci organismu, doplnění vitamínu C a vitamínu D, infuzní terapie potlačující bolesti páteře, šelest v uších, kognitivní deficit nebo zúžené cévy. Terapie jsou mezi veřejností stále více oblíbené především kvůli jejich nenáročné a rychlé aplikaci. Celá procedura v podstatě spočívá pouze v tom, že si 30 minut například čtete časopis a během toho je vám podávána velká dávka potřebného vitamínu. Samotné účinky pocítíte prakticky během několika minut. Kromě toho, že váš imunitní systém bude ve vrcholné kondici, vitamíny totiž výrazně potlačí stres a fyzickou únavou. 

Reklama