Naše čtenářka s nickem Boros vás možná přiměje k zamyšlení. Podle jejího názoru jsou OH jako takové už dávno mrtvé a měly by být skončeny. Nechť jsou jiné hry  a s jinými pravidly. Přečtěte si tento zajímavý příspěvek

Olympijské hry se pořádaly ve starověku v Řecku – k poctě Bohům. Nechci zabíhat do historie, ale absolvovat olympijské hry, to byla nejvyšší čest. Závodníci běhali nazí- aby si byli rovni. Když P. de Couberten obnovil tradici, v roce 1896, účast na OH byla také věcí cti a prestiže. Sportovci se sportem neživili.

Jak je možné, že čeští kanoisté, kteří všem „natrhli triko“, trénovali po práci na třeboňském rybníku? Bedřich Šupčík náš první  olympijský vítěz byl domovník. A dnes? Sportovci se sportem živí, jsou královsky placeni a dělají jen a jen ten sport- pravda, ničí tělo, ale to správné? Mají všichni stejné podmínky?

Podívejme se do historie- najdeme tam politiku vnesenou do OH, ať už gesta černých sportovců (jistě ne bezdůvodná), tak Hitlerův nacionalismus.

Jak je možné, že sportovci odmítají účast na zahájení OH, protože se jim to finančně nevyplatí? To je čest? Jak je možné, že někdo prodá!!! medaile? Nemá co jíst? Splácí dluhy, aby si mohl dovolit cestu na OH? Všude jen a jen reklama, protože za ni jsou také peníze a peníze. Je tohle ještě duch OH? Podle mého názoru jsou OH jako takové už dávno mrtvé a měly by být skončeny. Nechť jsou jiné hry  a s jinými pravidly pořádány klidně co 4 roky, ale nechť se nejmenují Olympijské. Nechť tam hrajou první a jedinou roli peníze, nechť je to v pravidlech a zásadách, ať se třeba jmenují Profesionální celosvětové sportovní hry, nebo jakkoli jinak, ale ať se nemusí olympijští bohové a P. de Couberten v hrobě obracet, kam až to došlo.  

Boros

Milá Boros, děkuji vám za názor, je pravda, že se hodně mluví o tom, že ztrácejí svůj původní smysl

Text nebyl redakčně upraven

Reklama