Nebojte se, neocitli jste se na žádné zvířecí farmě, ale u designérových „vtipálků“. Sedačky ve tvaru zvířat patří do kategorie výtvarných nápadů, které nemají daleko k recesi, výstřednosti, ale i humoru.

„Přijde mi to jako dobrý fór, ale do bytu bych si to nedala!“ To budou asi vaše nejčastější  komentáře, se kterými nelze nesouhlasit. Také jsem spíš konzervativní, co se nábytku týče, ale tyhle kousky mě nemohly nechat v klidu. Zaujaly mne na první pohled. Svým nápadem, výtvarným a řemeslným zpracováním. Otázku praktičnosti bych tentokrát ponechala stranou.

Ale i tak ho beru vážně a pohlížím na něj s notnou dávkou obdivu. Proč by nemohli mít nábytkoví designéři smysl pro humor a recesi? Berme to jako v módě odívání. Haute couture také není určena k běžnému nošení. Většinou.  A stejně tak tomu bude v případě tohoto nábytku.

Jsou to kousky, které by mohly směle soupeřit se sochařskými díly, a v tom je jejich pravá hodnota, která si určitě najde své obdivovatele. Třeba nějakého znalce umění, výstředního milionáře nebo člověka, který se rád obklopuje věcmi, které mají ducha.

Foto: facebook Pinterest

Čtěte také:

Reklama