Hezký den všem ženám-in,

Asi není nikdo, kdo by mohl říct, nikdy jsem žádný zákaz neporušil. Samozřejmě i mně se to někdy stane. Vybavila se mi vzpomínka z dětství ze školy, kdy jsem měla na krku řetízek s křížkem a v jídelně mě potkala zástupkyně ředitele. Všimla si řetízku a ptala se: ,,Co to máš na krku?" Já  nechápavě: ,,Řetízek." ,,Tak to sundej a do školy  to nenos," zněla odpověď. To víte, byla doba zákazů a příkazů.

Další porušení zákazu, a to doslova, se mi stalo o něco později. Manžel si dělal autoškolu a ten den měl závěrečné zkoušky. Domluvili jsme se, že až skončí v práci, přijedu pro něj autem a odvezu ho tam. Odpoledne bylo město plné aut, já měla i zpoždění, tak jsem to vzala zkratkou přes most, kde byla značka zákaz vjezdu. Kde se vzali, tu se vzali, najednou za mnou jeli. Kdo? Policejní auto. A v něm dva dopraváci. ,,Třeba nejedou za mnou," utěšovala jsem se. Bohužel jeli. Inu, porušování zákazů se zkrátka nevyplácí.

edith1975


Děkujeme za pěkný příspěvek :)

Já už jsem z té generace, kde nám ve škole zakazovali spíš barevné číro než nějaký ten řetízek. Pokud žák vypadal alespoň z dálky jako člověk a ne jako pravěký ještěr, byl obvykle tolerován. Tedy v době, kdy pro mě takové věci byly aktuální. V Rusku jsme chodili v uniformách, všechny stejné hnědé šatičky a černé zástěrky a mě ani nenapadlo, že bych měla chodit nějak jinak...

Co si myslíte o zákazech Vy, ženy-in? Co říkáte na francouzský zákaz náboženských symbolů ve školách? Nejde jen o šátky, zakázány jsou jakékoliv nápadné náboženské symboly... Nepřipomíná Vám to něco? Jaké zákazy Vás vysloveně štvou? A jaké byste naopak prosazovala důsledněji? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama