V naší společnosti jsou čím dál tím více domácí zvířata vnímána jako „členové rodiny“, kteří žijí v úzkém kontaktu se svými majiteli. Procesy stárnutí domácích zvířat si proto stále více uvědomujeme. Stárnutí u psů přináší větší nároky na péči a krmení. S přibývajícím věkem vašeho psa klesá jeho schopnost překonávat fyzický a duševní stres, přepínání, dlouhé cesty nebo smrt důvěrného společníka. 

Stáří má i u psů typické projevy, mezi které patří částečné šedivění a matná srst. Kůže ztrácí elasticitu. Sluch i zrak se u staršího psa, stejně jako u staršího člověka, zhoršují. Dochází ke snížení funkcí krevního oběhu jako je látková výměna a objevují se první projevy poruchy prokrvení. Stejně tak je možné pozorovat i změny temperamentu a chování. Staří psi více odpočívají, resp. spí a mají sklony k nadváze. Kromě toho už nejsou tak přizpůsobiví jako mladí psi.

dog


K nejčastějším zdravotním problémům starších psů patří následky věkem podmíněných poruch prokrvení. Pes trpící poruchami prokrvení působí neradostně a malátně. Špatně žere a ztrácí radost ze života. Mezi symptomy, které musí chovatelé brát vážně, patří nechuť k pohybu, problémy při vstávání, ztuhlá chůze, kulhání nebo rychlá únava při procházce. Pokud u svého psa seniora pozorujete tyto příznaky, měli byste co nejdříve kontaktovat veterináře. Ten může vašemu psu pro zlepšení prokrvení předepsat Karsivan® obsahující  účinnou látku propentofylin. Karsivan® zlepšuje centrální a periferní prokrvení a podporuje průtokové vlastnosti krve. Díky tomu působí v rozhodné míře proti obtížím spojeným se stářím.dog

Velmi důležité je včasné zahájení léčby. Efekt je pak často překvapující. Mnoho starších psů je po léčbě Karsivanem® živějších a aktivnějších – jejich radost z pohybu, výdrž a chuť opět roste. U psů velmi velkých plemen je doporučeno použití od věku 6 let, pro velká až střední plemena je to od věku 7 let a pro malá plemena od věku 9 let.

Pokud jste u svého psa vysledovali rovněž úbytek na váze, trávicí problémy, dýchací potíže, změny v přijímání vody a krmiva nebo i v chování, okamžitě vyhledejte  veterináře. Tyto symptomy mohou být projevy vnitřního onemocnění

Čím dříve přijdete na to, že váš pes má zdravotní problémy, tím dříve se s nimi můžete aktivně vypořádat. Svému pejskovi tak ušetříte mnohá trápení.

Dopřejte vašemu příteli delší a aktivnější život. Více na www.karsivan.cz.

Čtěte také: Dodejte životní energii vašemu stárnoucímu psímu příteli!

Reklama