Možná vám dnešní článek pomůže s výběrem dovolené, nebo vás navnadí k myšlence, že vyrazit k moři není vůbec špatný nápad!

 

A věřte, že vyrazit právě do Portugalska špatný nápad rozhodně není!

 

 

 

Jaká místa by opravdu stála za vaši pozornost?

 

 

Nechci zakopávat o turisty!!!

 

Větrem ošlehané město Sagres a okolní krajina si bezesporu získají vaše srdce. Město leží v odlehlém koutě s rozeklaným pobřežím, s minimálním počtem hotelů a restaurací. Tato izolovaná výspa Algarve však právě proto má stále svoje kouzlo, svou přirozenost.

 

Pláže jsou zde chráněny před větrem a nebývají přeplněny, což je pro mnohé z nás obrovské plus.

 

Za pozornost bezesporu stojí i malebný přístav a maličké náměstí Praca República.

 

Potřebuji něco atraktivního pro děti!!!

 

Východ Lisabonu se pyšní parkem Parque das Nacoes vystavěným u příležitosti světové výstavy World Expo 98. A pochopitelně zde naleznete jedinečné akvárium Oceanário de Lisboa, které patří k nejlepším na světě. Věřte, že nejen pro vaše děti to bude úžasná podívaná!

 

Chci poznat něco z historie!!!

 

Pokud milujete historii, navštivte město Évora. Je to skutečně krásné město s mnoha historickými památkami. Jednou z neobvyklých památek je katedrála z 12. století, Kostěná kaple. Kaple je rozlehlá místnost, postavená z kostí 5 000 mnichů. Okenní rámy tvoří lidské lebky a sloupy jsou pokryty stehenními kostmi. V paměti jistě utkví každému návštěvníkovi nápis nad vchodem: „My kosti, které zde ležíme, čekáme na vaše kosti.“

 

 

Dvě nejvýznamnější památky v Portugalsku: Opatství Alcobaca a Batalha se nacházejí ve vnitrozemí severně od Óbidos.

 

Bývalý cisterciácký klášter Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca byl postavený na památku bitvy, v níž Dom Afonso Henriques roku 1147 dobyl na Maurech město Santarém. Tento klášterní kostel je největším v Portugalsu a rozhodně stojí za prohlídku.

 

Dále na sever se nachází druhý, ještě impozantnější klášter Mosteiro da Batalha. Klášter je zajímavý nejen díky mnoha věžím a svým opevněním. Ale má zajímavou i historii.

 

Toto mistrovské gotické dílo nechal postavit král Joao I. jako výraz vděčnosti Bohu za vítězství nad Juanem I. Kastilským v bitvě u Aljubarroty roku 1385.

 

 

Tomar je jedno z nejpozoruhodnějších portugalských měst, které se nachází u řeky Nabao.

 

Na útulném náměstí naleznete úchvatný kostel v manuelském slohu Sao Joao Baptista. Kostel je unikátní díky své osmihranné křtitelnici a nádherným, krytým sloupořadím. Pokud budete mít možnost, rozhodně si tuto památku nenechejte ujít.

 

 

Výše vypsaná místa, která stojí za povšimnutí, jsou pochopitelně jen kapkou v moři. Portugalsko vám nabízí nepřeberné množství půvabných, romantických, fascinujících míst.

 

Vypsat je všechna by však vydalo na knihu.

 

 

 

Pokud vás nějaká místa zaujala, či naopak máte jinou představu o své dovolené v Portugalsku, neváhejte a s důvěrou se obraťte na pracovníky cestovní kanceláře Snail Travel. Ochotně vám pomohou při výběru vaší dovolené a společně jistě vyberete památky, zajímavosti či pláže podle vašich představ a snů.

 

 

 

www.snailtravel.cz

 

Reklama