Byla jsem tam před několika lety a dodnes na to s láskou vzpomínám. Členité pobřeží s růžově zabarvenými skalisky, s pobřežními majáky a průzračnou vodou vás naprosto dostane. Jedinou chybou na kráse je studený Atlantik. I když je venku přes 30 stupňů, ve vodě se moc dlouho nezdržíte, opravdu není moc teplá ani v parném létě.
5aa14b17b9fd5obrazek.jpg

Oblast Algarve najdete v jižní části Portugalska, lemuje celé jeho jižní pobřeží.  Patří k nejoblíbenějším místům Portugalska. Skvěle se tu najíte, místní kuchyně je bohatá na ryby a mořské plody a je naprosto výtečná. Tradiční rybou, kterou dělají Portugalci na 365 způsobů, je oblíbená treska. Další velmi oblíbenou pochoutkou jsou sardinky, ideálně grilované a olivový olej. V květnu začíná sezóna šneků, pokud je máte rádi, určitě ochutnejte. Jen si dejte pozor při objednání, aby vám pak donesli správnou velikost – může se vám stát, že to budou pidi šnečci a budete je vytahovat z ulity párátkem. Tradičním nápojem je portské víno. Algarve je také kulinářsky ovlivněno blízkostí Orientu a Afriky. Ostatně samotné jméno dostalo Algarve od Maurů a znamená Západ.
5aa14cb3f0adeobrazek.jpg

Doporučuji si půjčit auto a projet si celé pobřeží Algarve a krásné pláže. Každá pláž je jiná, buď rozlehlá a ohraničená skalisky, nebo úzká a sevřená obrovskými kameny. Nebo obdařená jeskyněmi, kterými protéká voda. Tuto krásu musíte zažít, být na jednom místě by byla škoda.

Můžete ale také využít lodní výlety podél pobřeží, loďka vás doveze na nepřístupná místa, která si pak budete moci prohlédnout hezky z druhé strany. Přírodní úkazy jako jsou různé zátoky, jeskyně, které hrají různými barvami, členité skály, vám zaručí nevšední zážitek.
blobid0.jpg

Jak se do Algarve dostat? Pokud nepojedete dlouhou cestu autem, sledujte letenky do destinace Faro. Pláže, kde bude méně turistů, najdete v nejzápadnější části Algarve – od města Lagos směrem k městu Sagres – nejjihozápadnějšímu bodu Evropy. Tady si rozhodně nenechte ujít výlet na „Konec světa“ na mys Svatého Vincenta, ideálně sem vyrazte na západ slunce.

Historie Algarve
Tato oblast byla osídlena již Féničany před asi třemi tisíci lety. Po nich přišli Kartáginci, kteří zde vybudovali několik důležitých přístavů včetně Portus Hannibalis (dnešní Portimao). Následovali Římané a Vizigóti, načež v roce 711 přišla do oblasti první vlna Maurů ze severní Afriky. Následujících 500 let bylo Algarve pod nadvládou Maurů a až v první polovině 13. století se podařilo Portugalcům dobýt ztracenou oblast zpět. Algarve bylo pak důležitou oblastí především v době zámořských objevů.

Zdroj wikipedie

Můj blog: www.Klaracestovani.cz
Instagram: Klara_Blog_Cestovani
Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Moje články:

Uložit

Uložit