Flora je na českém trhu již více než 20 let. To ale neznamená, že je stále stejná - její složení se upravuje dle aktuálních výživových doporučení a preferencí spotřebitelů. Na trhu se tak nedávno objevila novinka Flora s máslem. Sáhnout můžeme též po výrobku Flora Gold, určeném i na teplou kuchyni, či Flora Light, který představuje nízkotučnou variantu. Jedinečným výrobkem stále zůstává Flora pro.activ. Ta je obohacena o rostlinné steroly, o kterých bylo klinicky prokázáno, že výrazně snižují hladinu cholesterolu. A samozřejmě klasická Flora Original…

KLASIKA: Flora Originald

Flora Original má snížený obsah tuku (45 %), proto je vhodná pouze na studenou kuchyni (na mazání a přípravu pomazánek).

Obsahuje vitamíny A, D a E a také vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin, dobrých tuků omega 3 a omega 6. Ty jako součást pestré vyvážené stravy při zdravém životním stylu přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a tím pomáhají udržovat vaše srdce zdravé.

Vybrat si můžete ze dvou velikostí.

fPOMOCNÍK PRO VŠECHNO: Flora Gold

Flora Gold je rostlinný roztíratelný tuk s obsahem tuku 70 %. Díky jemné máslové příchuti Flora Gold skvěle chutná. Je vhodná nejen na mazání a pomazánky, ale též na teplou kuchyni. Využít ji můžete jak při vaření, tak pečení a restování. Nechte se inspirovat recepty na teplou kuchyni.

Obsahuje vitamíny A a D a stejně jako Flora Original též polynenasycené mastné kyseliny.

Vybrat si můžete ze dvou velikostí.

LEHCE: Flora Lightů

Flora light představuje odlehčenou variantu určenou pro ty, jejichž cílem je snížení množství tuku v jídelníčku. Protože obsahuje jen 30 % tuku, je vhodná pouze na studenou kuchyni.

Flora light má vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin a obsahuje též vitamíny A, D a E.

fV NOVÉM: Flora s máslem

Flora s máslem je vyrobena se směsí kvalitních rostlinných olejů - slunečnicového, lněného a řepkového - s přídavkem másla. Díky tomu, že obsahuje unikátní směs kvalitních rostlinných olejů, v ní najdete polynenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6. 10 % mléčného tuku pak zajišťuje skvělou chuť. I když má Flora s máslem obsah tuku 70 %, určena je na studenou kuchyni. Výborná je nejen na mazání, ale též na pomazánky, jimž dodá příjemnou chuť.

SRDCEM: Flora pro.activd

Flora pro.activ je rostlinný roztíratelný tuk s nízkým obsahem tuku (35 %), vhodný je proto pouze na studenou kuchyni. Specifická je díky tomu, že obsahuje aktivní složku – rostlinné steroly, o kterých bylo klinicky prokázáno, že výrazně snižují hladinu cholesterolu. Konzumace 30 g Flory pro.activ denně (3–4 lehce namazané krajíce chleba) výrazně snižuje hladinu cholesterolu (o 7–10 % během 2–3 týdnů) a je vhodnou součástí pestré vyvážené stravy při zdravém životním stylu, k němuž patří pravidelná konzumace ovoce a zeleniny, která napomůže zachovat hladinu karotenoidů.

Vysoká hladina cholesterolu v krvi je rizikovým faktorem pro vznik ischemické choroby srdeční. Existuje více rizikových faktorů, je důležité věnovat pozornost všem. Více si o nich můžete přečíst na www.flora.cz.

 Flora pro.activ tedy není určena pro osoby, které nemusí regulovat hladinu cholesterolu v krvi. Výrobky určené ke snižování hladiny cholesterolu nejsou vhodné pro lidi se zvláštními dietními nároky (např. těhotné a kojící ženy, děti do 5 let, osoby trpící onemocněním fytosterolémie). Pokud užíváte léky na snížení hladiny cholesterolu, konzultujte konzumaci těchto výrobků se svým lékařem.

Více informací o výrobcích najdete na www.flora.cz.

Reklama