Váš partner se trápí, protože mu, lidově řečeno, „nestojí“. Ať se vy i on snažíte sebevíc, jeho penis protestuje. Nezoufejte si, není možná ještě třeba hnát ho k doktorovi. Je možné, že je jen přepracovaný...

erekceO mužské erekci a jejích poruchách již bylo napsáno mnohé. Kdekterý muž se s poruchou erekce setkal a jde o silně individuální záležitost. Při tom, jak říká doktor Zlatko Pastor, „pevná erekce je společenský mýtus stejně jako automatická harmonie v sexuálním životě, simultánní orgasmus, celoživotní vzájemná přitažlivost či dokonalá partnerská souhra.“

Je to normální

Když se vašemu partnerovi jeho penis tak říkajíc na povel nepostaví, nemusí se ještě dít nic tragického. Nedávný maďarský výzkum například potvrdil, že na erekci může mít přímý vliv doba strávená v práci a s ní spojený pracovní stres. Celých 84,3 procent mužů, kteří se setkali s poruchou erekce, stráví v práci 8 a více hodin denně. Takže, jde-li o ojedinělou situaci, nezoufejte a trochu toho svého chlapa psychicky podpořte a dopřejte mu odpočinku od práce.

erekce

A když už to problém je, jak se zachovat?

Má-li váš partner skutečné problémy s erekcí, potom byste to neměla brát na lehkou váhu a hnát ho k doktorovi. Problémy s erekcí se dají dnes relativně snadno léčit, ale většina mužů je zanedbává, protože se stydí. Žena při tom hraje velkou roli.

Co dělat?

  • Pokud nastanou u partnera problémy s erekcí, žena by k nim měla přistupovat s pochopením, snažit se mu pomoci, brát problém věcně, ale nebagatelizovat jej. Neškodí ani zdravý humor. Žena může sama vyhledat relevantní informace a dodat muži odvahu k návštěvě lékaře,“ radí doktor Pastor.

Co nedělat?

  • Žena by předně neměla muže v takové situaci zesměšňovat nebo reagovat agresivně, nepomáhá ani přehnaný soucit, nebo naopak citové ochlazení. To celou situaci jen zhorší. Úloha ženy je v této problematice nezastupitelná,“ dodává Zlatko Pastor.

Netrapte se tedy poruchou erekce. Když nepomůže uvolnění a menší pracovní nasazení (které navíc nemusí být vždy možné), svěřte se s problémem lékaři. Léčba vám umožní návrat k intimnímu životu a zvýší sebevědomí muže i ženy. Nebojte se o problému mluvit a řešit ho, zlepší se tak i váš partnerský vztah.

Čtěte také...

Reklama