LinetPorodnice v Oblastní nemocnici Náchod zahájila provoz půjčovny speciálních novorozeneckých postýlek MiMi. Tyto postýlky vyrábí a dodává společnost LINET, přední světový výrobce lůžek pro obor nemocniční péče a pečovatelství.

„Našim rodičkám se snažíme poskytovat maximální podporu. Pořádáme například oblíbené předporodní kurzy nebo kurzy kojení. Nyní si u nás mohou novopečené maminky zapůjčit při odchodu z porodnice speciální novorozeneckou postýlku MiMi, která miminkům poskytuje bezpečný prostor a maminkám usnadňuje péči o novorozence zejména v náročném období šestinedělí,“ uvedla Dana Matoušová, vrchní sestra novorozeneckého oddělení Oblastní nemocnice Náchod, které je nositelem titulu Baby Friendly Hospital (Nemocnice přátelská k dětem).

LinetČím dál více nemocnic se snaží rozšiřovat nabídku služeb pro pacienty, ale i těhotné a maminky. Péče nezačíná příjmem a nekončí propuštěním, ale odborná podpora je mnohem širší. Kromě kurzů nabízejí zapůjčení odsávaček, monitorů dechu nebo profesionálních vah. Tento trend, který je běžný v západní Evropě, potvrzuje i rozvoj rentingu novorozeneckých postýlek v ČR. Kromě Náchoda si je mohou přímo v porodnici zapůjčit maminky v Domažlicích a Karlových Varech. „Pro maminky je ohromnou výhodou, že si postýlku MiMi mohou vyzkoušet na oddělení šestinedělí a při odchodu domů si ji jednoduše zapůjčit,“ sdělil Zdeněk Grimm, ředitel obchodu LINETu pro ČR.

Postýlka MiMi je vhodná jak pro péči o donošené novorozence, tak o předčasně narozená miminka a dvojčata s nižší porodní váhou. Postýlka je stabilní, nehrozí pád nebo jiný úraz novorozence. Náklon postýlky pomáhá jako prevence při ublinkávání nebo při zhoršené průchodnosti dýchacích cest při nemoci. Postýlka je plně kompatibilní s monitorem dechu. Navíc je mobilní a její kolečka umí překonat i mírné překážky. Volitelná a jednoduše nastavitelná výška postýlky se přizpůsobí postavě maminky, takže se nemusí nezdravě ohýbat a ničit si záda.

První postýlku MiMi vyrábí společnost LINET, která zároveň provozuje vlastní půjčovnu postýlek se sítí 15 zápůjčních míst po celé České republice.

Linet

Více informací o postýlce MiMi:

Reklama