Rodičovská dovolená je mezi otci stále populárnější. Na muže, který se rozhodne opustit svou práci a zůstat s potomkem doma, se už lidé skrz prsty nedívají. Ne každá maminka je z toho ale nadšená, jak by se mohlo zdát. Veronika (34) by se svým vytouženým chlapečkem doma zůstat chtěla. Jenže nebude moct.

muž„Rodím za měsíc a stále se nemůžu smířit s myšlenkou, že se krátce po porodu budu muset vrátit do svého zaměstnání. Na našeho syna se moc těším a už teď je mi hrozně líto, že se mu nebudu moci věnovat jako ostatní maminky svým miminkům. Jenže jinak to prostě nejde,“ krčí rameny Veronika s tím, že nemá příliš na výběr. Zůstat na rodičovské dovolené jí nedovoluje finanční situace.

„Manžel vydělává polovinu toho, co já. Takže už když jsme začali dítě plánovat, bylo jasné, kdo s ním zůstane doma. Pokud by totiž záleželo živení rodiny na něm, měli bychom akorát tak na hypotéku a s bídou možná na nejnutnější poplatky. A tak nemám moc na výběr. Jenže čím dál víc si uvědomuji, jak je to nespravedlivé. Jsem vlastně potrestaná za to, že jsem úspěšná a vdávala se z lásky, ne pro peníze,“ svěřuje se nastávající maminka.

Jedinou šancí by bylo, že manžel změnil zaměstnání, jenže to zatím nevyšlo. „Nemůže žádnou lépe placenou práci sehnat. Je jen vyučený, takže moc šancí na trhu práce nemá. Já mu to ale nevyčítám. Snažím se to brát, jak to je. To ale neznamená, že mi to není líto a netrápím se kvůli tomu,“ dodává Veronika.

Čtěte také:

Reklama