Další argumenty, proč nerodit doma, nám v příspěvku napsala čtenářka Simič. V tomto případě bych štěstí také nepokoušela.

Popsala jste to moc hezky, milá Simič. Děkuju Vám za příspěvek a přeju hezký den i víkend.


Krásný den!

Připadá mi, že dnešní doba, která vlastně umožňuje komukoliv cokoliv, přináší také spoustu zbytečných a nebezpečných rizik. Třeba zrovna tolik diskutované téma Porody doma. Vždyť přece porod není žádný adrenalinový sport, do kterého by se lidé - tedy ženy - měly pouštět bezhlavě jen proto, že je to „moderní“. Přivést na svět zdravé dítě je přeci velký dar a myslím si, že ani v nejmenším by si s tím nikdo a nikdy neměl zahrávat. Dnešní porodnice už jsou velice kvalitně a moderně vybavené, velmi se také změnil přístup lékařů a personálu, takže rizika jsou minimální. Já osobně jsem měla dva docela komplikované porody a byla jsem šťastná, že byla kolem mě spousta dobrých a zkušených odborníků a tím pádem jsem vůbec neměla strach, že by něco nedopadlo. Představa, že bych měla rodit doma mě děsí. Nikdy totiž nemůžete vědět, co se stane a vyčítat si potom celý život, že jsem něco zavinila, to teda ne! Nastávajícím matkám, které za každou cenu chtějí přivést na svět dítě doma nerozumím. Nechápu ten jejich zbytečný hazard, to zbytečné riskování. Štěstí se má pokoušet, ale určitě ne v tomto případě. Přivést na svět zdravé dítě - to je přeci to nejdůležitější a nejkrásnější. Není to žádný adrenalinový sport či nutnost být za každou cenu trendy! Těm, které se rozhodly rodit doma, držím všechny palce, ale já jsem jednoznačně proto rodit v porodnici.

Hezký den, Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Napište, jaký máte názor na domácí porody. Jedna z vás opět získá pěkný dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Heslo je POROD DOMA. Těším se na vaše příspěvky!

mlik

Reklama