porod

Minulý měsíc se nám rozrostla naše velká rodina o další miminko. Tentokrát o holčičku Elišku, kterou jsme toužebně očekávali, protože sníží skóre narozených chlapců. Zatím se nám dohromady s mými dvěma sourozenci povedlo přivést na svět 4 kluky a 1 holku. Holčička je tedy naše aktuální svátost.

Švagrová Radka chvíli přemlouvala mého bratra, aby šel s ní k porodu, ale jemu stačí jen zaparkovat před porodnicí a bledne, takže jí účast odmítl. Jen tak původně ze srandy jsem se nabídla, že klidně můžu jít za něj. Protože máme s jeho ženou velmi milé vztahy, byla hned pro. Nastal tedy okamžik očekávání, kdy že to tedy přijde.

porod

Termín byl 26. dubna, znamení býk. Jenže naše milá Ela se rozhodla, že se vydá ven dřív. Ve středu 21. 4., kdy byla maminka ještě v poradně, konstatoval porodník, že už je otevřená na dva centimetry a že se nejspíš brzy uvidí.
Po obědě jsem odjela směr Čáslav a už v půli cesty po hradecké dálnici mi volal zbledlý bratr, že ji odvezl zpátky,

porod

Všechno proběhlo strašně rychle. Malá Eliška se narodila v 15.40! Přijela jsem do porodnice, chudinka rodička Radka už ležela v bolestech na svém pokoji. Stahy se zrychlovaly, bylo to velmi intenzivní. Mohla si dojít sednout na balon, do sprchy, porodní sál byl skvěle vybavený, ale raději volila polohu na boku, každý pohyb navíc přinášel ještě větší úsilí. Mám za sebou dva porody, ten první vůbec nebyl legrace, tak jsem si dokázala představit, jak jí je. Vše bylo rychlé, lékař při prohlídkách konstatoval, že vidí porod asi na pátou hodinu. Miminko si ale pospíšilo. Po náročném závěru se na nás Eliška podívala s tradičním maminkovským brekotem před tři čtvrtě na čtyři.

porod

Tým - porodník MUDr. Tomáš Sever a jeho dvě asistentky, byl skvělí. Byla radost se dívat na profesionální práci. Po porodu miminka následoval porod placenty a šití. To Eliška si užívala lépe - pěkně se omyla z nejhoršího, zahřála se chviličku na miminkovském lůžku a zpátky k mámě. Měla otevřené oči a zeširoka zírala na svou maminku.
Jako by říkala: „Aha, tak to jsi ty, mami.“