Čtenářka RosaGloriaDei zná dvě ženy, které rodily doma. A proběhlo to bez problémů. Což je jenom dobře. A jak rodila ona, si můžete přečíst v příspěvku.

Taky bych chtěla „nevědět, že rodím“. :-) I když jsem měla oba porody celkem rychlé. Moc Vám děkuju za příspěvek a ať se Vám v těhotenství daří. Pěkný den.


Pěkný den, přestože ve mně téma domácích porodů nevyvolává pocity vášnivé ani rozporuplné, mám chuť i čas přispět pár řádky k dnešnímu tématu.

Osobně znám hned dvě ženy, které rodily doma. Protože na jménech nezáleží, budu jim říkat třeba Jana a Hana. Jana své první dítě rodila klasicky v porodnici, a protože nic neprobíhalo podle jejích představ, rozhodla se druhý porod uskutečnit doma. Vypráví o něm jako o „tom nejlepším pro ni i pro jejího syna“. Zážitek to byl prý nádherný a jen lituje, že tentýž si nedopřála i s prvorozenou dcerou. Hana domácí porod podstoupila už jako prvorodička. Velkou měrou k tomu jistě přispěl exotický původ jejího manžela a jejich společný, pro průměrného Čecha lehce netradiční, pohled na svět. V létě je čeká narození druhého (neplánovaného) dítěte, chvíli před tím stěhování k moři, rodit budou opět v kruhu rodinném. Hana mi vysvětlovala, že na domácí porod je třeba se systematicky připravovat od samého začátku, jedině tak se může stát tím, co od něj člověk očekává - „nejvyšším spiritualistickým zážitkem“. Když je žena správně připravená, prý ani neví, že rodí....

Ani jednu z dam nepovažuji za blázna, plně respektuji jejich rozhodnutí a jsem ráda, že jej zpětně nemusejí litovat, a proto mohou porod vnímat jako nejkrásnější událost ve svém životě. Upřímně řečeno, také by se mi líbilo „nevědět, že rodím.“ :-)

A tím se dostávám k sobě samé. Mám za sebou jeden porod a druhý mě čeká ke konci letošního roku. Já mám pro změnu to obrovské štěstí, že patřím k ženám, které ani „nevědí, že jsou těhotné“. Poprvé to platilo i ve chvíli, kdy jsem byla 2 týdny po termínu, věřím, že i tentokrát to bude stejné. Co bych mít ale stejné nemusela, je porod samotný. I když, i toto tvrzení je vlastně relativní, pokud bude výsledek dvoudenního snažení stejný jako před třemi lety, řeknu si „dvakrát a dost“ a budu šťastná, že mám dvě krásné a zdravé děti....

Nedávno jsem v televizi slyšela, že 80 % žen je schopno porodit naprosto přirozeně, já sama jsem zatím patřila k té druhé skupině, jsem si naprosto jistá, že rodit doma, nejen, že by šanci na přežití nemělo mé dítě, možná bych ji neměla ani já. Ostatně ani v porodnici nebyli stoprocentně nachystaní, ale o tom třeba zase někdy příště.

RosaGloriaDei

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. V 16 hodin se dozvíte, kdo vyhrál dnešní dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA.

mlik

Reklama