Každodenní radost a potěšení, zároveň ale starosti a třeba i obavy – tak si můžete představit příchod nového mazlíčka do vaší domácnosti. Přepravování kočky, vytvoření rituálů v podobě péče o srst a pravidelných prohlídek, nebo třeba zajištění kočky v průběhu vaší dovolené, můžete nechat na později. Pro neodkladné kroky, včetně volby správného krmiva, vám přinášíme praktického průvodce, který vám pomůže s přípravou.

627a4e37ce651k1.jpg

ODKUD KOČKU POŘÍDIT?

Vzít kočku z útulku, nebo od chovatele? Obojí má, podobně jako všechno, své výhody a nevýhody. Chovatel vám na rozdíl od útulku zpravidla poskytne řadu doporučení
a informací o vámi vybrané kočce. Máte větší jistotu, z jakého prostředí kočka pochází a případně i jaká genetická zdravotní rizika si s sebou nese. Na druhou stranu představuje převzetí kočky z útulku krásné gesto. Věřte, že vám kočička bude neskonale vděčná jen za trochu pozornosti. I v útulcích navíc kočky prochází důkladnými veterinárními prohlídkami a často se k vám domů dostanou již očkované, kastrované a odčervené.

627a4e5dc4c9bk3.jpg

KOTĚ NEBO DOSPĚLÁ KOČKA? OBĚ POTŘEBUJÍ BEZPEČNÝ DOMOV

Dalším naším tipem je zajištění bezpečného domova. Ujistěte se, že eliminujete všechna potenciální nebezpečí ještě před samotným příchodem kočičky. Zkuste se na chvíli vžít do její kůže a zabezpečte okna a balkon sítí, zabraňte jejímu zaklínění v otvorech mezi nábytkem a omezte její přístup ke kamnům či sporáku.

627a4e3f1ee8dk2.jpg

NA CO DÁLE NEZAPOMENOUT?

Vychutnáte si jídlo rádi z vašeho oblíbeného talíře, nebo máte hrnek na kávu, na který nedáte dopustit? Stejně tak potěšíte výběrem vhodné misky i vaši kočku. Kotě by navíc mělo dostat misku na jídlo lehce vyvýšenou, což snižuje napětí krku a zlepšuje pohodlí při krmení. Pro dostatek zábavy pořiďte kotěti škrabadlo a příjemný útulný domeček, ze kterého ho jen těžko dostanete!

627a4e333a746obrazek.png

KVALITNÍ KRMIVO JE ZÁKLAD!

Ať už od chovatele, nebo z útulku, zaměřit se na volbu krmiva je naprosto zásadní. Nepodceňujte tento krok ještě před pořízením kočky!

Sortiment krmiv Purina PRO PLAN je navržen odborníky a specialisty v oblasti výživy domácích mazlíčků. S láskou pro kočky jsou krmiva vyráběna tak, aby obsahovala veškeré živiny, vitamíny a minerály, které vaše kočička potřebuje. Ať už jí servírujete PRO PLAN granule, kapsičky, nebo třeba speciální veterinární diety při onemocnění ledvin či při rekonvalescenti po operaci, vždy máte jistotu, že ji dopřáváte plnohodnotnou a vyváženou stravu, a předcházíte tak vzniku jiných zdravotních problémů. Svou lahodnou chutí navíc uspokojí každou mlsnou kočku.

PRO PLAN pomáhá majitelům koček rozumět kočičím instinktům a dělat tak kočičky šťastnějšími v každém jejich životním stádiu.

Více informací na www.proplan.cz.
628212942c3b8obrazek.png

Reklama