V dnešní době jsou pro nás tenisky na trhu naprostou samozřejmostí, a to v bezpočtu různých tvarů, barev a stylů. Vždy tomu tak ale nebylo. Koncem 19. století byly výsadou bohatších vrstev, které se bavily hrou kroketu či tenisu. Ačkoli byly tenisky původně určeny pro volnočasové aktivity a sport, postupně se jejich obliba natolik rozšířila, že se staly i součástí klasických denních outfitů.

Během posledních let se do popředí dostaly sneakers – pohodlné boty sportovního střihu, které se dají kombinovat jak se sportovním, tak i s elegantním outfitem. Největším množstvím tenisek na českém trhu a také největším výběrem velikostí disponuje SneakerGallery, kde si vybere každý milovník originálních kousků.

Spolu se SneakerGallery přinášíme výběr letošních jarních trendů.

Naprosto nadčasové jsou bílé minimalistické sneakers s čistými liniemi. Tato sezona bude přát světlým barvám, takže kromě bílé nešlápnete vedle ani s béžovou nebo hnědou. Vypadají elegantně i v různých kombinacích, nemusíte se tedy obávat vzít je klidně ke kostýmku do práce.

New Balance 550WhiteGrey
Svým rapidním vzestupem mezi nejvíc fashionable tenisky současnosti si New Balance 550 nepochybně zaslouží své místo v botníku jako essential teniska. A v jakém jiném univerzálním barevném provedení si je pořídit než White Grey, které skvělé doplní každý tvůj outfit!

bo.jpg

Na své si však přijdou i milovníci barev, protože ani s těmi rozhodně nebudete nijak mimo trendy, ba naopak. Zářivé barvy rozsvítí jarní dny, sáhněte po žluté, červené, zelené či odstínech od světle růžové po levandulovou. Jste-li spíše na detaily, pak ty v odstínech růžového zlata a stříbra budou to pravé. Skvěle vypadají též umělecké potisky a metalický vzhled. Nebojte se vystoupit ze své obvyklé škatulky nenápadnosti, jemně růžová, případně doplněná o metalický prvek, představuje dobrý začátek vašeho nového já.

Nike DunkLowArcheo Pink
Ze siluety Nike Dunk Low přímo dýchá rok 1985 a její vintage, přitom nadčasový look se zkrátka nedá zapřít. V barvě Archeo Pink (W) jsou pak skvělou volbou, pokud hledáš jednoduché barevné provedení klasické bílé, pozdvižené krásnou pastelovou růžovou, kterou na tobě jen tak někdo nepřehlédne.

bo2.jpg
Pokud jste opravdu spíše vyznavači nenápadnosti a klasiky, černá barva z módy jen tak nevyjde. Vlastně nezáleží na tom, zda si zvolíte kožené, plátěné či na platformě, vždy dojdete k závěru, že černá barva rozhodně není nudná, a navíc se hodí ke všemu. Při vhodně zvoleném stylu budou tenisky působit elegantně, i když je nazujete třeba k šatům.

Obutí pro muže
Boty samozřejmě řeší rovněž muži, také oni mají na výběr z mnoha různých stylů. Vyberou si konzervativní typy stejně jako ti odvážnější. Možná si říkáte, že tenisky a oblek, který obvykle nosíte, k sobě příliš neladí. Opak je pravdou, tyto na první pohled protichůdné styly k modernímu muži skvěle sedí. Podmínkou samozřejmě je i správně zvolený střih obleku, ten klasický to opravdu není.

Vliv Kanye Westa na módu tenisek
Patříte-li k těm, co rádi zaujmou, máte rádi trochu extravagance nebo se zkrátka jen chcete trochu odvázat, sáhněte po teniskách, které vypadají tak trochu jako z jiné planety. Kosmické tvary objevující se u značky Yeezy rozhodně nikdo nepřehlédne. Jsou důkazem toho, že spojování značek a známých osobností, v tomto případě Kayne Westa a Adidasu, výborně funguje. Nebojte se experimentování a originality.

YeezyBoost 350 V2 MX Rock
Nejznámějším modelem, pod nímž je podepsán známý rapper a hudební producent, jsou pak bezesporu Yeezy 350 V2.

bo3.jpg

Svým designem naprosto originální a pohodlností nekompromisní silueta, která si vydobyla místo v srdci spousty lidí.

Yeezy Boost 350 V2 Beluga (Reflective)
Pokud máte rádi barvy, vyzkoušejte legendární Yeezy Boost 350 V2 Beluga!

bo6.jpg

Odstíny šedé se kombinují se svítivě oranžovou. Jsou zkrátka barevnou kombinací, kterou jen tak neuvidíte, a navíc v kombinaci s Reflective prvky, jež dodávají této ikoně ten správný pop. Verze V2 je díky primeknitu a průsvitnému pruhu na boku ideální botou do teplejšího počasí.

Jordan 1 MidTanSuede
Jestli hledáte tenisku s bohatou historií a timeless lookem v moderním střihu není lepší volby než Jordan 1 Mid.

bo4.jpg

V provedení Tan Suede pak nabízí zajímavé materiály, které mimo kůže zahrnují nubuk, semiš nebo plátno. Jemná kombinace barev se sytě modrým Nike Swooshem pak zajišťují každodenní nositelnost a snadnou kombinovatelnost se zbytkem vašeho šatníku.

Nebo snad, pánové, dáte přednost nízkému typu v odvážnější barevné kombinaci?

New Balance 550 Syracuse
Při svém vydání velice podceňované New Balance 550, dnes stojí na prvních stránkách světových fashion blogů a jsou oblíbenou siluetou spousty celebrit a sportovců. V barevném provedení Syracuse pak krásně nechávají vyniknout všechny křivky, této staronové siluety od značky proslulé svou kvalitou.

bo5.jpg
foto: SneakerGallery

Reklama