• Pro gaučové povaleče

Rybičky nebo chameleoni jsou jasnou volbou, ale jestli toužíte po něčem trochu mazlivějším, popřemýšlejte o morčeti, králíčkovi nebo fretce. I kočka pro vás nebude špatnou volbou. Ty si totiž žijí vlastním životem, a vás berou jen jako zpestření. Netradičním kamarádem je psoun prériový. Nenáročný hlodavec vyžaduje především pozornost, jelikož je zvíře zvyklé žít ve smečce, po které touží. Jakmile vás přijme do své party, bude tím nejlepším přítulným kamarádem.

5b7d5e00903f9obrazek.png

  • Pro lenochy, kteří se tu a tam pohybují

Ty, které chtějí se svou leností skoncovat, jsou zde psí plemena, která se vydrží válet po boku páníčka, ale také vyžadují trochu toho pohybu. To vás donutí se několikrát denně hýbat. Ideální jsou v tomto případě mopsíci, brabantíci, čivavy nebo trpasličí pinč. Pokud byste chtěla většího mazlíka, pak je pro vás vhodný třeba dalmatin. Ten jen potřebuje dostatek prostoru.

5b7d5e9834861obrazek.png

  • Pro ty, co si rádi povídají

Se psem si také můžete popovídat, ale jistě s ním kvalitní řeč nehodíte. Oproti tomu některé druhy papoušků budou vhodným „ukecaným“ parťákem. Žako je zářným příkladem. Občas vám i možná poleze na nervy, protože jeho slovní zásoba je neuvěřitelná a velmi rád mluví. Zažijete s ním opravdu hodně srandy, ale pamatujte, že vyžaduje hodně pozornosti a péče.

5b7d5f9eaa73eobrazek.png

  • Pro aktivní nadšence

Němečtí či výmarští ohaři a ovčáci, to jsou vhodná plemena pro vás. Tito pejsci mají neuvěřitelnou kondici. Můžete si s nimi jít zaběhat nebo klidně vyrazit na kolo. Jestli jsou pro vás výše zmínění pejsci moc velcí, pak je tu malý psík překypující notnou dávkou energie, je jím Jack Russell Teriér.

5b7d60261a077obrazek.png

Pochlubte se, jaké zvíře máte doma? Jste s jeho výběrem spokojená?

Uložit

Reklama