V poslední době jsem zaregistrovala, že stále víc lidí má v oblibě náramky z polodrahokamů, což je pro lidstvo jako celek velice pozitivní zpráva.

Obliba drahých kamenů podle mě totiž znamená, že si začínáme uvědomovat radost, jakou nám mohou přinášet, a s tím spojený i jejich uzdravující podtext. A mám mezi svými přáteli i dost kamarádek, které se zabývají výrobou těchto mnohdy kouzelných věcí pro štěstí. Náramky obecně jsou typické především pro východní národy a jejich prvotní forma vycházela z prapůvodního magického potenciálu - kostí, vlasů, šlach, klů, rohů apod.

Náramky jako amulety mají své dané charakteristické vlastnosti, nosí-li se na levé ruce, znamenají emocionální závislost, na pravé ruce v dřívějších dobách značil sociální postavení. Otroci a lesbičky náramky nosili na nohou, aby se odlišovali od ostatních.

Dávám náramky z nerostů jako dárky velice ráda a mám štěstí, že je poslední dobou i celkem často dostávám.

Jako nevšední dárek pro mou milou přírodní kamarádku jsem nedávno nechala zhotovit náramek ze zkamenělého dřeva. Mám pocit, že je to přesně to, co bude souznít s její podstatou.

Zkamenělé dřevo totiž není jen tak ledajaký nerost, je to jeden z mála kamenů, který dokáže přinést pozitivní kontakt s milovanými zemřelými příbuznými prostřednictvím snů a neklamných znamení jejich přítomnosti, má moc propojit vás s vašimi předky, kteří jsou vašimi duchovními ochránci.

Duchovní poslání zkamenělého dřeva je podle mystiků a zasvěcenců významné a nabádá nás, abychom ukončili stará přátelství nebo činnost, která už nepřináší žádnou radost a spíše vyvolává pocit, že jsme se ocitli v pasti…

Zkamenělé dřevo na fyzické rovině pomáhá s bolestmi zad a kyčlí, jeho vyzařování posiluje kosti a kosterní systém. Léčitelé, kteří používají polodrahokamy, jej doporučují u onemocnění, které se špatně diagnostikuje nebo léčí, při progresivních nebo opakujících se nemocích. A z dalších esoterických pramenů se můžeme dozvědět, že zkamenělé dřevo je skvělé při potížích se stárnutím, na křivá záda, alergie, vykloubení, polámané končetiny či sennou rýmu…

Z hlediska svého duchovního potenciálu je zkamenělé dřevo doporučeno při rozvrácených vztazích, dokáže svým jemným působením uzdravovat a napravovat vztahy, které již nelze narovnat zde na zemi, jelikož člověk, který vám ublížil, zemřel. Tento nerost je tu i proto, aby vám pomohl vybavit si hezké vzpomínky na zemřelé příbuzné. Zkamenělé dřevo podle čarodějky Cassandry komunikující s nerosty dokáže umožnit náhled do minulých životů pomocí regrese.

Mezi zasvěcenci je známé jako kámen přeměny, jelikož umí zbavit naše životy všeho nefunkčního a zachovat to, co má pro naši životní cestu cenu. Je to nerost, jenž má při meditacích nebo léčení silně ochrannou schopnost bránit vás před negativními energiemi a po meditaci či léčení uzemnit vaši energii, elixír z krystalů zkamenělého dřeva podle starých receptů prospívá kůži a vlasům.

Reklama