V poslední době jsem zaregistrovala, že stále víc lidí má v oblibě náramky z polodrahokamů, což je pro lidstvo jako celek velice pozitivní zpráva.

5e1c6503d1e49obrazek.pngObliba drahých kamenů podle mě totiž znamená, že si začínáme uvědomovat radost, jakou nám mohou přinášet, a s tím spojený i jejich uzdravující podtext. A mám mezi svými přáteli i dost kamarádek, které se zabývají výrobou těchto mnohdy kouzelných věcí pro štěstí. Náramky obecně jsou typické především pro východní národy a jejich prvotní forma vycházela z prapůvodního magického potenciálu - kostí, vlasů, šlach, klů, rohů apod.

Náramky jako amulety mají své dané charakteristické vlastnosti, nosí-li se na levé ruce, znamenají emocionální závislost, na pravé ruce v dřívějších dobách značil sociální postavení. Otroci a lesbičky náramky nosili na nohou, aby se odlišovali od ostatních.

Dávám náramky z nerostů jako dárky velice ráda a mám štěstí, že je poslední dobou i celkem často dostávám.

Jako nevšední dárek pro mou milou přírodní kamarádku jsem nedávno nechala zhotovit náramek ze zkamenělého dřeva. Mám pocit, že je to přesně to, co bude souznít s její podstatou.

Zkamenělé dřevo totiž není jen tak ledajaký nerost, je to jeden z mála kamenů, který dokáže přinést pozitivní kontakt s milovanými zemřelými příbuznými prostřednictvím snů a neklamných znamení jejich přítomnosti, má moc propojit vás s vašimi předky, kteří jsou vašimi duchovními ochránci.
5e1c652582c20obrazek.png

Duchovní poslání zkamenělého dřeva je podle mystiků a zasvěcenců významné a nabádá nás, abychom ukončili stará přátelství nebo činnost, která už nepřináší žádnou radost a spíše vyvolává pocit, že jsme se ocitli v pasti…

Zkamenělé dřevo na fyzické rovině pomáhá s bolestmi zad a kyčlí, jeho vyzařování posiluje kosti a kosterní systém. Léčitelé, kteří používají polodrahokamy, jej doporučují u onemocnění, které se špatně diagnostikuje nebo léčí, při progresivních nebo opakujícíc5e1c653b820ddobrazek.pngh se nemocích. A z dalších esoterických pramenů se můžeme dozvědět, že zkamenělé dřevo je skvělé při potížích se stárnutím, na křivá záda, alergie, vykloubení, polámané končetiny či sennou rýmu…

5e1c65770f709obrazek.pngZ hlediska svého duchovního potenciálu je zkamenělé dřevo doporučeno při rozvrácených vztazích, dokáže svým jemným působením uzdravovat a napravovat vztahy, které již nelze narovnat zde na zemi, jelikož člověk, který vám ublížil, zemřel. Tento nerost je tu i proto, aby vám pomohl vybavit si hezké vzpomínky na zemřelé příbuzné. Zkamenělé dřevo podle čarodějky Cassandry komunikující s nerosty dokáže umožnit náhled do minulých životů pomocí regrese.

Mezi zasvěcenci je známé jako kámen přeměny, jelikož umí zbavit naše životy všeho nefunkčního a zachovat to, co má pro naši životní cestu cenu. Je to nerost, jenž má při meditacích nebo léčení silně ochrannou schopnost bránit vás před negativními energiemi a po meditaci či léčení uzemnit vaši energii, elixír z krystalů zkamenělého dřeva podle starých receptů prospívá kůži a vlasům.

Reklama