Jak třídíme odpad a jak dost netradičně letos plastový odpad využijeme...

Protože bydlím v malém městečku, nejsou u nás běžné oddělené nádoby na různé druhy odpadu. Přesto samozřejmě dáváme do sběru papír, vozíme do větších sběrných nádob plasty a sklo, a jelikož máme už řadu let plynový kotel, nerozšířili jsme řady těch, kdo v lokálním topení spálí bez ohledu na ekologii cokoliv.

Naopak jsme před dvěma lety zvenčí zateplili polyesterovými bloky dům a musím říct, že vložené prostředky se dost rychle vracejí, protože původně byl náš rodinný dům z železobetonu - tedy absolutně neizolovaný - a topili jsme tzv. "pánu Bohu do oken".

Letos jsem se ale rozhodla, jak říkal bývalý prezident Václav Havel před letošními volbami, být ještě trochu více "zelená" :-), a tím prvotním impulsem bylo, že potřebujeme nový plot. Roky jsme měli jen pletivový, protože na dražší jsme neměli a máme dost velkou zahradu. Protože se mně podařilo získat nějaké peníze a náš plot už opravdu dosluhuje, začala jsem na Internetu hledat jiné možnosti. Samozřejmě se mně líbí dřevěné ploty, protože mám ráda přírodní materiály, ale vzhledem k nutnosti údržby jsem tuhle možnost zavrhla. Náhodou jsem ale našla nabídku plastových plotů, které nejen že nepotřebují téměř žádnou údržbu, ale vyrábějí se v řadě odstínů, barev i tvarů - viz např. stránky http://www.recyklace.cz/cs/produkty/ . Tyto ploty se vyrábí z plastového odpadu a aby byl plot pevnější i pohlednější, budou mezi hnědými laťovkami sloupky z betonových tvarovek s pěkným plastickým povrchem v cihlové barvě, protože máme oranžovou fasádu domu.

Možná bude tato varianta plotu zajímavým řešením pro některou z žen-in, proto jsem také tento článek napsala.
Pokud chcete získat více informací a obrázků, stačí zadat např. do vyhledávače http://jyxo.cz heslo plastové ploty.

monca13


Milá Moniko,
to je ale hezký a podnětný příspěvek! To je skvělý nápad a o plotech slyším poprvé! Doufám, že produkt zaujme i další čtenářky, a pomohou tak ke zpracování starých plastů! Jen tak dál, tohle je ta správná cesta!

Reklama