Hurá, jaro je tady a my můžeme zapomenout na šedivé zimní dny! Obměňte svou kosmetickou výbavu a doplňte do ní zářivé a optimistické barvy. Barevné oční stíny a vhodně zvolená rtěnka dokáží s vaší náladou zázraky.

Nezapomínejte na žádnou část svého obličeje a rozhodně upoutejte pozornost na své rty. Bez rtěnky, lesku či pomády na rty není líčení kompletní a opomenout je by byla vážně škoda. A jaké jsou jarní trendy v barvách rtěnek?Sáhněte po sytých odstínech oranžové, červené, rudé, fialové. Sexy vypadá i studený odstín růžové!

Na rty nejdříve naneste balzám, který je krásně zvláční, zamezíte tak popraskaným rtům a nehezkému vzhledu rtěnky. Poté naneste rtěnku, můžete i štětečkem. Na rty přiložte papírový kapesník a obtiskněte. Pak znovu naneste rtěnku. A můžete vyrazit!

Na oči použijte jemnější líčení. Stíny naneste na celé víčko buď štětečkem, nebo bříškem prstu. Hitem jara je brosková, světle růžová, zelená nebo modrá. Zelenookým slečnám a dámám bude slušet fialový odstín, modrookým odstíh zlaté a hnědé, hnědé oči orámujte béžovými nebo tyrkysovými odstíny. Řasy zvýrazněte a prodlužte do maximální délky černou řasenkou.

Dalším skvělým pomocníkem pro rozzáření obličeje je tvářenka. Světlejší pleti sluší světlejší odstín, jako je růžová nebo broskvová. Jste-li tmavší typ, volte zlatohnědé, vínové nebo lososové odstíny tvářenek. Správným nanesením si projasníte obličej, zvýrazníte lícní kosti, a dokonce můžete o několik let omládnout.

Žhavou novinkou jsou CC krémy! CC - color control a control correcting, tedy barevně sjednocující. A co umí tento multifunkční zázrak? Oproti BB o něco lépe hydratuje, vyživuje, chrání pleť před slunečním zářením, zároveň má v sobě funkci korektoru, který zakryje nedostatky, pleti jako jsou pupínky či kruhy pod očima, červenání, a projasní tmavá místa pleti. Je více krycí a má lehčí texturu.

A které šminky stojí za to vyzkoušet? Inpirujte se v naší fotogalerii:

Foto: archiv značek * Ilustrační foto: Dermacol

Reklama