Zní to krásně staročesky, že? Přitom je to docela „obyčejné“ nádobíčko na klíčení luštěnin a obilovin. Klíčky obsahují spoustu vitamínů a minerálních látek, které jsou zvláště teď v předjaří našemu tělu prospěšné. Hodí se k přímé konzumaci, ale i jako doplněk do salátů.

Klíčky se dají koupit v obchodech, ale jsou zbytečně předražené a můžou obsahovat různé plísně, takže lepší a bezpečnější budou ty, které si vypěstujete sami doma.

klíčidelnice

Jak si klíčky vypěstovat?

Některá semena, třeba řeřichy, vyklíčí snadno na vlhké vatě nebo buničině, jiné jako hrách, čočka nebo fazole můžou vyklíčit v obyčejné porcelánové misce, kterou přikryjeme utěrkou a pokličkou. Mnohem estetičtější a jednodušší je ale sada misek ke klíčení přímo vyrobená, které se říká „klíčidelnice“.

Klíčidelnice se skládá ze třech misek a pokličky. Jedna (spodní) miska je klasická, dvě jsou jako sítko děravé, navrch je poklička.

klíčidelnice

Klíčidelnice je vyrobená z glazované karamiky

Postup

Plody, zrna či semena ponoříme na chvilku do vody. Hrách nebo fazole tam nechte třeba i den. Pak je rozdělte na polovinu, přesypte do misek s otvory a propláchněte čistou vodou. Spodní misku naplňte vodou a celé to seskládejte na sebe. Úplně navrch přiklopte pokličku a nechte v místnosti s pokojovou teplotou „pracovat“.

Pokuste si vzpomenout a čas od času klíčky zkontrolujte a propláchněte čistou vodou.

Přibližně pátý den jsou naklíčené luštěniny připraveny ke konzumaci.

Spotřebujte klíčky nejpozději do 2 dnů a skladujte v lednici.

Dobrou, zdravou chuť!

Zdroj: Fler.cz/hrncir

Reklama