Součástí Odznaku všestrannosti je dvanáct disciplín a je na vás, kolik jich zvládnete. Každá disciplína má jiná specifika a prověří jinou část těla. Část disciplín jednoduše zvládnete doma či na zahradě, k ostatním můžete využít veřejná sportoviště, tělocvičny nebo bazény.
5f27f04483f6bobrazek.png
Projekt a disciplíny jsou určené všem. Jak sportovcům začátečníkům, tak i profíkům. Je jedno, jestli vám je patnáct nebo šedesát. Systém mimo jiné umožňuje přepočítání výsledků vzhledem k věku, takže můžete vyzvat třeba babičku nebo dědečka a vzájemně poměřit síly,“ říká Šárka Kašpárková, bronzová medailistka z olympiády a jedna z ambasadorek projektu.

Zdarma se můžete zapojit zde

Dalšími ambasadory jsou mistr světa v moderním pětiboji Jan Kuf, jeden z nejlepších extrémních skokanů do vody Michal Navrátil a mistryně Evropy v plavání Petra Weber (Chocová). Zapojených sportovců a známých osobností je ale mnohem více. Své výsledky můžete porovnat třeba s olympijským vítězem Davidem Svobodou, hercem a režisérem Jakubem Kohákem nebo třeba freestyle motokrosařem Petrem Pilátem.
5f27f04d97575obrazek.png
Projekt začal vznikat v době, kdy děti nemohly chodit do školy a všichni jsme se museli povinně válet doma. Hledali jsme s Českým olympijským výborem cestu, jak lidi motivovat k pohybu i v domácím prostředí. Oslovili jsme slavné sportovce, a nakonec jsme spustili tyto webové stránky. Registrace i zapojení je zdarma. Můžete sportovat sami pro sebe a sledovat své pokroky, založit si skupinu a překonávat se s kamarády nebo sledovat, jak si vedou profesionální sportovci a s jejich výkony se srovnávat,“ upřesnila Tereza Vyhnálková ze Sazky.

Právě porovnání je jedním z nejlepších motivačních faktorů. Mezi sebou se v rámci skupin můžou hecovat celé rodiny, parta kamarádů nebo kolegové z práce. Výsledky i fotky ze sportování můžete sdílet s hashtagem #odznakvsestrannosti.

Podívejte na video

Reklama