Na naši výzvu nám přišlo pár krásných mejlů jeden z nich začínal slovy:

 


Krásný den vám všem na žena-in.cz  Posílám vám příspěvek a doufám, že mi některé zkušenější čtenářky poradí jak na malého vzteklouna.


Přiložený textový soubor obsahoval následující text:

 

 

Možná to znáte, máte doma dvou až čtyřletého caparta a každý den je boj o nervy. Hledala jsem na toto téma pomoc a radu na internetu a našla jsem poutavý článek o tom, jak být trpělivý, chápavý a vysvětlovat svému dítku, že ho naprosto chápete, a víte, jak je zmatené a neumí vyjádřit své pocity jinak než vztekem. Když se dítě vzteká, buďte v klidu a vysvětlete kolemjdoucím, že vaše dítě je jen unavené…..

 

Jedna z reakcí, která mě moc pobavila je tahle:

 

V praxi to vypadá asi takhle… Máte kočár s mladším sourozencem a v pod kočárem ještě nezaplacený nákup. Někde uprostřed obchodu s bonbony v ruce stojí ten starší, je rudy vzteky, ječí a vřeští, u nosu nudli... Vy musíte nákup vyložit, zaplatit, znovu narvat pod kočár, klidným a vyrovnaným hlasem utěšovat řvoucí "nemluvně" v kočárku, vrátit se do obchodu pro vřešťana, zkontrolovat, jestli nepašuje bonbony v kapse a odnést ho. Z obchodu vycházíte lehce psychicky narušená, pod paží zmítajícího se vřešťana "neeee, to boooliii, chci taaaam, neeeee, nosit neeeeee!!" a druhou rukou tlačíte kočár s nákupem, mimi ječí...."

Za vámi se ozývá: "No viděla jste to? To snad není možný..."

A vy mate chuť na všechny okolo zaječet, ať nečučí, že jste unavená. Na rozdíl od dětí ;o).

 

Přesně takhle to vypadá i u nás. Mám dvě děti, tříletou slečnu a ročního čerta. Každé ráno vstávám a přemýšlím, kam si můžu dovolit jít, aby to bylo pokud možno s co nejmenší ostudou :o)) Celý den se snažím ovládat a být vzorná matka, být trpělivá, nebít svoje děti a vysvětlovat a vysvětlovat. Večer padám únavou a přemítám si, co jsem nezvládla a jak jsem svým dětem v určitých situacích ukřivdila. Říkám si, že zítra budu trpělivější a všechno zvládnu, mám přece svoje děti tolik ráda, tak bych se měla víc snažit….

 

Jak zvládáte tyhle situace vy? Máte doma malé vzteklouny?

Poraďte čtenářce Janě, která od nás dostane na uklidnění Anti stress tea, ke zrelaxování Relax Tea a nakonec na dobití energie ještě Energy Tea od firmy Megafyt.

A vy ostatní se nebojte a napište na redakce@zena-in.cz Třeba s vámi budeme cítit úplně stejně jako s maminkou Janou. Ta by nám měla napsat, pod jakým nickem vystupuje na Žena-in.cz, abychom jí mohli poslat odměnu na adresu uvedenou v registraci.

Reklama