clanek.jpg
Foto: Profimedia

Striptýz je ošemetnou disciplínou. Hranice mezi tím vypadat sexy a trapně je totiž poměrně tenká. Herci a herečky ovšem tvrdě trénují, aby ve filmech s podobnými scénami působili svůdně. Posuďte, jak se jim to povedlo.

Demi Moore

Svůdné pohyby, pevný zadeček i dokonalá ňadra – nejen to předvedla herečka Demi Moore ve snímku Striptýz z roku 1996. Bývalá sekretářka FBI v něm přijde o práci, začne si vydělávat jako striptýzová tanečnice a u toho se zaplete do detektivního případu. Ani hereččino nakrucování nezvrátilo přísnou kritiku, kterou film po svém uvedení schytal. Na udílení Zlatých malin (filmové antiocenění) proměnil hned šest nominací včetně nejhorší režie a herečky.

Natalia Oreiro

Zatímco v telenovele Divoký anděl si Natalia Oreiro zahrála pobožnou Milagros, v komediální telenovele Jsi můj život se v rámci scénáře trochu víc odvázala. Martinovi, kterého si zahrál její osvědčený seriálový parťák Facundo Arana, předvedla pořádně žhavou striptýzovou show.

Jessica Biel

Do odhazování svršků se pustila i herečka Jessica Biel ve snímku Čekání na zázrak z roku 2009. V dramatu si zahrála svobodnou matku a striptérku Rose-Johnny a choreografii u tyče musela pilně trénovat. „Získala jsem větší respekt k ženám, které se tím živí. Je to opravdu těžké,“ uvedla pro pořad Access Hollywood.

Jamie Lee Curtis

Film Pravdivé lži (1994) s Jamie Lee Curtis a Arnoldem Schwarzeneggerem poskytl divákům nejen akční podívanou, ale také striptýzové číslo slavné herečky. Čtenáři webu Current ho dokonce zvolili nejlepším filmovým striptýzem všech dob. Obdivuhodná je skutečnost, že herečka neměla žádnou choreografii a ani si taneček dopředu nezkoušela.

Channing Tatum

Americký herec, tanečník a model se do toho pořádně opřel ve filmech Bez kalhot (2012) a Bez kalhot XXL (2015). A protože si v nich zahrál striptéra, není o sexy scény nouze. Ve svém životě se herec v minulosti jako striptér skutečně živil, takže mohl zúročit své zkušenosti. Na HBO se bude také vysílat striptérská reality show vycházející z obou filmů, jejímž cílem bude určit, kdo ze soutěžících je nejlepší ve strhávání kalhot.

Jennifer Aniston

Své křivky rozvlnila i herečka Jennifer Aniston v komedii Millerovi na tripu (2013), kde ukázala své štíhlé tělo ve spodním prádle. Přípravu na odhalenou scénu rozhodně nepodcenila a před natáčením dodržovala striktní jídelníček. Jedla v podstatě jen zeleninu, libové maso, a když si chtěla zahřešit a uspokojit chutě, sáhla po kapustových chipsech

Zdroj: CSFD, Huffpost, YouTube, Insider, ABCNews

Čtěte také: