60912951ad1c3cl.jpg
Foto: Shutterstock

Průzkumu si nechala realizovat firma Hammonds a vyplynulo z něj několik zajímavých zjištění, která se týkala toho, jak často lidé perou určité oblečení nebo věci v domácnosti. Nejvíc šokující bylo odhalení, že 30 % respondentů své ložní oblečení pere jen jednou ročně. A to je pořádně nechutné, protože jako ideální se jeví měnit a prát ložní prádlo jednou za čtrnáct dní či jednou za měsíc. Jinak se stává postel semeništěm bakterií a také roztočů.

Na druhou stranu, co se týče praní ručníků, v tomto ohledu jsou dotazovaní mnohem disciplinovanější. 40 % dokonce hází ručník do špinavého prádla hned po jednom použití, dalších 45 % pere ručník po pěti použitích.

Výzkum se zaměřil i na praní spodního prádla. I v tomto ohledu má britská veřejnost přeci jen o něco lepší návyky. 80 % dotázaných si pere spodní prádlo po každém použití. 25 % mužů si ovšem stejné spodky obleče klidně pětkrát po sobě. Co se týče podprsenek, 55 % žen je hází do pračky po pěti použitích, 17 % dokonce po každém nošení. Tím ale jemnou látku zbytečně opotřebovávají.

Další kusy oblečení dopadly následovně. Zjišťovalo se u nich, kolik procent lidí je pere jednu ročně nebo méně než jednou ročně. Například u kabátů je to 38 % lidí, u dek 36 %, u rukavic 25 % a u džínů 18 %.

Zdroj: Hammonds

Reklama