Na vaše dotazy odpovídá MDDr. Karolína Floryková, lékařka ve Světě rovnátek.

ss.jpg
Foto: Karolína Brabec Floryková

  • Celý život mě trápí křivé zuby, ale klasickým rovnátkům jsem se vždy snažila vyhnout. Jsou neviditelná rovnátka vhodným řešením, i když už jsem ve středním věku?

V ordinaci se dnes a denně setkáváme s pacienty jako jste Vy. S lidmi, které trápí stav chrupu, estetika úsměvu nebo skus, ale nikdy se neodhodlali k léčbě klasickými fixními rovnátky. Dobrou zprávou je, že neviditelná rovnátka splňují mnohem lépe požadavky dospělých pacientů – jsou pohodlná, prakticky bezbolestná, velmi nenápadná, dají se sundat, lépe se s nimi čistí zuby a léčba s nimi se často obejde bez extrakcí a je kratší. Fóliová rovnátka můžou nosit pacienti cca. od 8 let v jakémkoli věku. Máme v léčbě i pacienty 70+. Jedinou podmínkou léčby jsou zdravé zuby a dásně.

  • Má smysl pořizovat si rovnátka v dospělosti? Nevrátí se zuby do původního tvaru?

Rovnání zubů u dospělých pacientů rozhodně význam má a díky neviditelným rovnátkům se počet pacientů v dospělém věku výrazně zvyšuje. Zuby samozřejmě pracují celý život, proto je rozhodně potřeba jejich nové postavení vytvořené rovnátky udržovat. Po aktivní léčbě proto nastává pasivní fáze, kdy pacient dlouhodobě nosí tvrdší snímací dlahy především na noc. Tyto dlahy jsou pak formou garance výsledku.

  • Zastávám vysokou manažerskou pozici a představa, že jsem na schůzce v rovnátkách, mi nepřijde v mém věku vhodná. Jak moc jsou neviditelná rovnátka viditelná? Lze s nimi fungovat tak, aby si jich nikdo nevšimnul?

Mnoho pacientů má podobné obavy a z toho důvodu si rovnátka dosud nenechali nasadit. Naštěstí již existuje alternativa fóliových rovnátek, která tento problém elegantně řeší. Neviditelná rovnátka jsou velmi nenápadná, takže si většina lidí nevšimne, že je nosíte. Pokud ale máte důležitou schůzku nebo jednání, rovnátka můžete jednoduše vyndat - víc neviditelná, než v kapse již být nemohou :)

Více najdete na www.svetrovnatek.cz
62baea99b5892obrazek.png

Reklama