Jak vybrat pastelky podle učitelky Heleny Korfové:
5f18185792cb9obrazek.png

V první třídě se hodně kreslí a vybarvuje. Spotřeba pastelek během roku je velká. Důležité je, aby se pastelky svojí délkou vešly do penálu. Později, když jsou děti větší, a kreslí rády, je dobré přikoupit ještě jedno jednoduché látkové pouzdro jenom na tyto další pastelky. Prvňáčkovi však prozatím budou stačit jen ty základní, které by ses měly vejít do penálu, ideálně tedy v počtu 12ti pastelek. Aby se dítěti dobře pastelka držela, pomohla mu s fixací správného úchopu a mohl vybarvovat přesně, doporučuji pastelky trojboké, ve dřevě. Tloušťku nechte na vašich dětech.
5f1817ffbf04cobrazek.png
Obecně ale platí, že tenké pastelky se lépe vejdou do penálu a vybarvují přesněji. Silnější jsou vhodné pro méně grafomotoricky vyspělé kreslíře. Při nákupu sledujte jas a krytí barev, ne všechny barvy v pastelkách jsou intenzivní, a také pevnost tuhy. Můžete koupit pastelky, které mají po celé své délce lepenou tuhu, nelámou se.

Tip: Vše bez starostí nakoupíte v největším papírnictví ve městě a na jednom místě. Hypermarkety Globus nabízejí široký sortiment pro školáky včetně svačinové výbavy a cvičebního úboru. Garance kvality je zaručena – na výběru školních pomůcek se podílela i učitelka prvního stupně, která radí: „Před nákupem si vše sepište do přehledného seznamu, na nic nezapomenete.“ Skvělým pomocníkem vám bude aplikace Můj Globus, která kromě nákupního seznamu obsahuje i další cenné informace k vašemu nakupování
Více rad a tipů najdete na www.globus.cz

Více užitečných rad a tipů najdete na www.globus.cz

5f181812055ddobrazek.png

Reklama