Nejdřív tužky a pastelky
5f1ffc45f0278obrazek.png

„Než malý školák začne psát první písmenka, píše do velkých písanek různé uvolňovací cviky. Ta se píší tužkou, někdy pastelkou,“ přibližuje učitelka prvního stupně Helena Korfová. Určitě si připravte do penálu alespoň dvě trojboké obyčejné tužky č. 2, kvalitní gumu a ořezávátko. Trojboké tužky či pastelky jsou běžně dostupné, ve svém širokém školním sortimentu je nabízejí i hypermarkety Globus. Výhodou mohou být i tužky, které mají připravené plošinky přímo na tužce, ty pak děti přímo navedou ke správnému úchopu.

Kdy pořídit pero

„Perem začínají psát prvňáci nejdříve cca za 2 měsíce. Některým přinese pero až Mikuláš a určitě to stačí,“ vysvětluje učitelka. Ergonomie psací potřeby je velmi důležitá. Při výběru se zaměřte ideálně na takové, které mají uzpůsobený tvar tak, aby ideálně padly do dětské ruky. Velikost psací potřeby by neměla být delší než maximálně po konec palce. „Já doporučuji, aby děti psaly bombičkovým perem s hrotem a trojbokým úchopem. Na toto pero se naučí dítě netlačit, mít správný sklon a samozřejmě si zafixuje správný úchop,“ radí učitelka. Hrot pera je důležitý. Malým dětem bez zkušené vypsané ruky se bude lépe psát s hrotem širším nežli užším. Zásoby se v tomto případě vyplatí. Určitě tedy kupte do penálu pera dvě a do zásoby i náhradní bombičky. Alternativou klasického pera může být Roller např. Tornádo. Je nenákladný, lehký, vhodný i pro leváky, má ergonomický tvar pro správné držení. „Navíc se nabízí v různých parfemovaných variantách, a to mají děti moc rády,“ doporučuje učitelka.
 
Tip učitelky Heleny Korfové:
5f1ffbe7e969eobrazek.png

Pokud máte doma leváka, určitě mu kupte psací pomůcky uzpůsobené pro leváky. Dětem se s nim mnohem lépe píše. To platí například i pro ořezávátko, i to můžete koupit ve variantě pro leváky. K psacím potřebám doporučuji koupit i permanentní fix - na podepisování úplně všeho. Zní to bláznivě, ale je dobré podepsat nejen obě z přezůvek, ale i každé vystřižené písmenko, a nebo každou pastelku či tužku.
 
S nákupem školní výbavy si nemusíte lámat hlavu. Všechny hypermarkety Globus jsou na návrat do školy velmi dobře připravené. V největším papírnictví ve městě najdete širokou a kompletní výbavu toho, co malý školák s nástupem do školy potřebuje – od přezůvek až po kompletní vybavení školní brašny.


Více užitečných rad a tipů najdete na www.globus.cz
5f1ffc5642df0obrazek.png

Reklama