Dobrý den,
s manželem jsme začali plánovat stavbu domku a tím pádem také uvažujeme o hypotéce. Aktivně jsme si pročetli různé nabídky, ale nevidíme v nich žádné velké rozdíly. Úrokové sazby jsou u všech bank podobné, stejně tak jako předpokládané měsíční splátky. Hledáme proto banku, která nabízí i další služby, které nám mohou čerpání hypotéky maximálně zjednodušit. Ráda bych se zeptala, jaké extra služby můžeme u českých bank najít?

Anna, 30 let, Benešov

5d2c48efcdce5obrazek.pngDobrý den Anno,
hypotéka je vždy závazkem na několik let, proto chápu, že si chcete svou volbu pořádně promyslet a veškerou práci, kterou s ní budete mít, zjednodušit. Každá banka nabízí nějaké doplňkové služby, které vám život s hypotékou mohou ulehčit. Některé ale vypadají pěkně jen na papíře a větší přínos pro vaše konkrétní potřeby mít třeba ani nemusí. Na co je tedy dobré se zaměřit je komplexnost služeb, které vám banka nabízí v průběhu celého období trvání hypotéky.

Nejjednodušší je, když do banky kvůli hypotéce vůbec nemusíte. Zřídit si ji můžete po webu například na www.hypotekapowebu.cz a do banky přijdete pouze podepsat smlouvu. Ale pokud je pro vás proces hypotéky složitý a potřebujete se poradit, jsou pro vás připraveni specialisté jednak na pobočce, na chatu anebo si schůzku s bankéřem můžete domluvit jednoduše po telefonu. Jakmile máte úvěr schválen a smlouva je podepsána, obrovskou výhodou je mít ke své hypotéce online přístup kdykoliv a odkudkoliv. Takovou službu v současné době nabízí pouze Hypoteční banka. Pokud tedy s manželem nemáte rádi fronty a dlouhé čekání v bance, nebo nemáte banku hned za domem, Hypoteční zóna vám ušetří spoustu času. Veškerá komunikace, změny v úvěru, ale i čerpání hypotéky probíhá elektronicky. Všechny dokumenty máte na jednom místě, neustále k dispozici. Na pobočku nemusíte ani kvůli podpisu dokumentů, vše stačí udělat z pohodlí domova. Hypoteční zóna Vás zároveň upozorní na všechny důležité události. Šetří Vám tak čas, kroky i peníze.

Každý kdo si plánuje vzít hypotéku, se obává, zda zvládne po celou dobu splácet bez komplikací. Pokud se bojíte nenadálé nemoci, úrazu nebo třeba ztráty příjmu, nemusíte. U Hypoteční banky si při vyřízení úvěru můžete pojistit nejen svou nemovitost, ale i svou hypotéku. Na jednom místě si tak vyřídíte vše. Pojistíme Vás, Vaši nemovitost i domácnost. Navíc za pojištění máte slevu na úrokové sazbě.

Při koupi nového domku nebo bytu se většinou nevyhnete návštěvě katastrálního úřadu. Pokud si chcete ušetřit jeho návštěvu nebo na ni prostě nemáte čas, Hypoteční banka vše vyřídí za vás. Stačí jen se zástavní smlouvu zajít na nejbližší CzechPoint, který najdete téměř na každé poště nebo úřadě. Kromě ověření podpisu a žádosti o digitalizaci zástavní smlouvy nic dalšího řešit nemusíte, ostatní již zařídí banka elektronicky. Stejně tak na konci hypotéky už na úřad nemusíte - při splacení úvěru banka sama zajistí zrušení zástavního práva v katastru.

Běžně se setkáváme s tím, že zákazníci svůj rozpočet trochu podcení. V průběhu čerpání hypotéky tak zjistí, že potřebují ještě něco málo na dokončení stavby, plot, garáž, zahradu nebo třeba bazén. Proto vám experti v Hypoteční bance snadno a rychle hypotéku navýší. Nebojte, dvě hypotéky ale splácet nebudete, vše pro vás spojíme do jednoho úvěru.
5d2c49164b0eaobrazek.pngSe stavbou domku nebo pořízením vlastního bydlení jde často ruku v ruce také založení rodiny. Pokud tedy splácíte hypotéku a manželka odchází na mateřskou, dostatek financí na vlastní aktivity zbývá málokdy. Pak jistě oceníte novou možnost využití Pohodových splátek od Hypoteční banky. Ulevit rodinnému rozpočtu nejen ve chvílích kdy chcete mít pro svou rodinu víc peněz třeba na společné výlety a snížit si splátky až o 30 % nebude nyní žádný problém pro nové ani stávající klienty.

Hypoteční banka se snaží nabízet takové služby, které proces uzavírání a čerpání hypotéky dokážou co nejvíce zjednodušit. Pokud máte zájem jít do toho s námi, obraťte se na hypoteční specialisty na našich pobočkách, kteří vám pomohou na cestě za vysněným bydlením. Více o zjednodušení a výhodách, které Vám nejen při sjednávání, ale i při splácení úvěru pomohou ušetřit spoustu času a starostí naleznete na www.hypotecnibanka.cz.

Andrea Vokálová
Tisková mluvčí Hypoteční banka

Čtěte také:

pohodove-splatky-380x200.png

Reklama