Milá redakce a čtenářky,

 

už jsem svůj zvířecí příběh ventilovala na auditku o zvířátkách, ale protože nabyl dalšího rozměru (téměř manželská krize ;-), ráda si přečtu vaše rady a postřehy.

 

Už asi 2 roky (tedy dobu, kterou s manželem bydlíme společně) toužím po pejskovi. U rodičů vždycky nějaký ten ometáček (jorkšír) byl, takže jsem na společnost pejska zvyklá. Manžel ale pejska nikdy neměl, takže má jen matnou (i když pravdivou) představu, že s pejskem je hodně práce. Opakovaně o pejska škemrám, ale setkávám se buď s rozpačitým mlčením, nebo argumenty, proč pejska ne.

 

Rozumově musím dát někdy manželovi zapravdu (ranní venčení, kam s pejskem na dovolenou – na to ale mám ochotnou kamarádku a rodiče; pejsek jako další starost až budeme mít mimčo...). Je fakt, že o pejska jsem se sama nikdy nestarala, a i když je mi jasné, že někdy je to „opruz“, vstávat ráno a jít pejska venčit do deště, stejně myslím, že bych to zvládla. Jsem taky doma hodně často sama a je mi smutno - manžel dodělává školu v jiném městě a často také je pryč na víkendy.

 

Krize nastala včera, kdy jsem objevila v útulku překrásné štěňátko (fotku přikládám). Zamilovala jsem se na první pohled a hned volala manželovi. Ale neukecala jsem :-( Teď vás prosím o radu – když pro klid doma uznám manželovo stanovisko, třeba časem (až děti odrostou), pejsek bude. Ale za dlouho a nebude to tohle kouzelné štěňátko. A když si ho přivedu z útulku tajně, stojí to za manželskou hádku a problémy doma? Přeci jen, i kdybych se o pejska starala úplně sama, je to společná domácnost a manžel má právo také o pejskovi rozhodovat. Ale když dnes do útulku nepůjdu, tohle štěně bude fuč :-(((

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama